افزایش نگرانی ها از قیمت مسکن در آمریکا

افزایش نگرانی ها از قیمت مسکن در آمریکا
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۳۴ | ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

مدیر ارشد فدرال رزرو هشدار داد با بالا باقی ماندن قیمت مسکن، کار این نهاد برای مهار تورم دشوار خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، میشل بومان با ابراز نگرانی نسبت به افزایش مداوم قیمت مسکن در آمریکا گفته است با پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه در بخش مسکن، تورم می تواند سرکش تر و مهار آن سخت تر شود.

وی با بیان اینکه شاهد اختلالات کم سابقه ای در بخش مسکن هستیم افزود: در کوتاه مدت انتظار دارم روند قیمت ها کماکان صعودی باشد.

میزان فروش خانه های جدید آمریکا تا پایان ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده و تقاضا برای خرید مسکن کماکان رو به افزایش است. از جمله دلایل اصلی این افزایش قابل توجه تقاضا، رسیدن نرخ بهره وام مسکن به کمترین سطح تاریخی خود بوده که برای بسیاری از خانواده ها مانند یک فرصت طلایی عمل کرده است.

طبق اعلام مرکز آمار آمریکا، تا پایان ماه جولای متوسط قیمت مسکن در این کشور به ۳۵۹ هزار دلار رسید که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه ۱۷.۸ درصدی داشته است. این رقم برای ۲۰ شهر بزرگ آمریکا از متوسط کشوری هم بالاتر و معادل ۱۹.۷ درصد بوده است.

 

بیشتر بخوانید: بورس های جهانی نگران رشد قیمت مسکن

بانک مرکزی آمریکا با توجه به کاهش رشد اقتصادی، افزایش انتظارات تورمی، افزایش قیمت حامل های انرژی و افزایش نقدینگی کار دشواری را برای مهار تورم خواهد داشت.

پیش‌تر جروم پاول- رییس بانک مرکزی آمریکا- از احتمال باقی ماندن نرخ تورم در محدوده بالای سطح دو درصدی هدف گذاری شده طی امسال و اوایل سال آینده خبر اما وعده داده بود که این روند از اواسط سال آینده معکوس شده و نرخ تورم مجددا به محدوده دو درصدی باز خواهد گشت.

در بین شهرهای مختلف آمریکا، شهرهای نیویورک و لس آنجلس رکورددار متوسط قیمت مسکن هستند با این حال روند افزایش قیمت ها در بیشتر شهرهای این کشور قابل توجه بوده است.

ایسنا


برچسب ها:

قیمت مسکن ،آمریکا 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman