راهکار جلوگیری از نوسان اجاره بها در تهران چیست؟

راهکار جلوگیری از نوسان اجاره بها در تهران چیست؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۱۴ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۵

برای جلوگیری از نوسان قیمت بازار اجاره مسکن تهران در نیمه اول سال آینده باید دولت قانون مدونی را در نظر بگیرد تا بتواند فشار را از دوش مستاجران بردارد.

به گزارش اخبار ساختمان، خلیل محبت خواه گفت: هم اکنون بازار اجاره در نیمه دوم سال آرام است و با توجه به روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن این بازار دچار نوسان قیمتی و یا افزایش قیمت نیست. آمار‌های بانک مرکزی در رابطه با رشد اجاره بها باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

 

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، باید دولت برای بحث اجاره بها قانون مدونی را در نظر بگیرد و با بحث افزایش اجاره بها که توسط مالکان در برخی از مناطق تهران مطرح می‌شود، برخورد شود. برای این بازار باید راهکاری ارائه شود تا مالکان و مستاجران از آن‌ها تبعیت کنند.

 

بازار اجاره بها در شهر تهران هم اکنون طبق آمار‌های بانک مرکزی با افزایش ۴۰ درصدی در بحث اجاره بها روبه‌رو شده که به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی، این میزان نرخ اجاره بها مورد قبول نیست و تنها برای یک یا دو منطقه شاید چنین افزایش رخ داده باشد.

 

سیاست دولت برای کنترل بازار اجاره مسکن چیست؟

 

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که یکشنبه شنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد سه موضوع مهم و تعیین کننده در اقتصاد کشور مورد بررسی قرار گرفت.

 

در این جلسه گزارش مرکز آمار ایران در مورد تورم دی ماه و اجاره مسکن در سبد هزینه خانوار مطرح و پس از بررسی مقرر شد ستاد هماهنگی اقتصادی سیاست حمایتی در این زمینه را با هدف کنترل رشد اجاره بها و حمایت از اجاره‌نشینان تدوین و ارائه کند.

 

بیشتر بخوانید: کنترل رشد اجاره بها در دستور کار دولت قرار گرفت

 

باشگاه خبرنگاران

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman