میزان اقساط تسهیلات ودیعه مسکن اعلام شد

میزان اقساط تسهیلات ودیعه مسکن اعلام شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۵:۰۱ | ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

با توجه به افزایش پنج درصدی نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن متقاضیان دریافت این تسهیلات، باید ماهانه حدود یک میلیون تومان اقساط پرداخت کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، امسال هم با توجه به وضعیت بازار اجاره و برای حمایت از مستاجران تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت می شود که امروز جزئیات این تسهیلات اعلام شد.

 

براساس این گزارش هم اکنون برای متقاضیان در استان تهران مبلغ جدید وام ودیعه مسکن ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که این میزان تسهیلات نسبت به سال گذشته کاهش ۱۰ میلیون تومانی داشته است.

 

اما میزان تسهیلات در سایر کلان شهر‌ها و شهر‌های کوچک به ترتیب افزایش پنج میلیون و ۱۰ میلیون تومانی داشته به طوری که برای سایر کلانشهر‌ها ۴۵ میلیون تومان و برای شهر‌های کوچک ۳۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

میزان نرخ سودی که برای این تسهیلات در نظر گرفته شده امسال از ۱۳ درصد به ۱۸ درصد افزایش یافته و مدت بازپرداخت تسهیلات هم پنج سال در نظر گرفته اند.

 

با بررسی و حساب کتاب هایی که صورت گرفت هم اکنون میزان اقساط تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن برای استان تهران یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده به طوری که متقاضیان باید ۹۱ میلیون تومان در مدت پنج سال بازگردانند.

 

همچنین برای تسهیلات ۴۵ میلیون تومانی میزان اقساطی که در نظر گرفته شده یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان و برای تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی در شهر‌های کوچک ۸۸۸ هزار تومان در نظر گرفته شده که متقاضیان باید ۵۳ میلیون تومان بازگردانند.

 

در سال های گذشته روال دریافت تسهیلات به گونه ای بود که متقاضیان باید سرپرست خانوار می بودند و فرم ج  آنها هم قرمز  نبود، از سوی دیگر قرارداد اجاره آنها باید یکساله می بود و تا لحظه ثبت درخواست وام هم نباید اقدام به دریافت تسهیلات کرده باشند.

 

براساس این گزارش پیش از این دریافت کنندگان تسهیلات باید کد رهگیری و قرارداد خود را در سامانه املاک و اسکان بارگذاری می کردند که البته با توجه به آنکه هنوز وزارت راه و شهرسازی برای ثبت نام متقاضیان جزئیاتی را اعلام نکرده، بنابراین هنوز اطلاعاتی از نحوه ثبت نام متقاضیان اعلام نشده است.

 

باشگاه خبرنگاران

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman