الحاق اراضی بازارک رباط کریم در راستای قانون جهش تولید مسکن تصویب شد

الحاق اراضی بازارک رباط کریم در راستای قانون جهش تولید مسکن تصویب شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۲۴ | ۱۴۰۱/۰۳/۳۰

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از تصویب الحاق ۸۲ هکتار از اراضی بازارک واقع در شهرستان رباط کریم در اجرای قانون جهش تولید مسکن در شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ خود، با موضوع «الحاق اراضی به مساحت ۸۲ هکتار به محدوده شهر رباط کریم جهت تأمین اراضی مورد نیاز نهضت ملی مسکن» با نظر همه اعضا تصویب و موافقت نموده تا جهت اجرا به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: اراضی ۸۲ هکتاری بازارک در منتهی الیه جنوب شهر رباط کریم واقع گردیده که دراجرای رای کمیسیون ماده ۱۲ موات تشخیص داده شده و سند مالکیت آن بنام دولت جمهوری اسلامی با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر گردیده سپس در راستای نهضت ملی مسکن پس از تایید کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان جهت تصویب به شورای عالی شهرسازی و معماری ارجاع و با الحاق آن موافقت شد.

 

محبت خواه در پایان افزود: موضوع الحاق ۸۲ هکتار از اراضی یاد شده جهت ۵۵۰۰ واحد مسکونی با جمعیت پذیری ۱۸۸۶۵ نفر دراجرای قانون جهش تولید مسکن احداث خواهد شد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman