متوسط قیمت مسکن تهران از 41 میلیون تومان گذشت

متوسط قیمت مسکن تهران از 41 میلیون تومان گذشت
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۲۷ | ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، متوسط قیمت مسکن در تهران طی خرداد امسال به ۴۱.۴ میلیون تومان رسید. بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن در خرداد را ۳۹.۴ میلیون تومان اعلام کرده بود.

به گزارش اخبار ساختمان، مرکز آمار ایران اعلام کرد: در خرداد امسال عدد شاخص قیمت آپارتمان­ های مسکونی شهر تهران به عدد 140.3 رسیده است که نسبت به ماه قبل (131)، 7.1 درصد افزایش داشته است.

 

در آخرین ماه بهار تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان ­های مسکونی شهر تهران به عدد 35.5 درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (29.6 درصد) 5.9 واحد درصد افزایش داشته است.

 

افزایش تورم ماهانه

 

در ماه گذشته تورم ماهانه قیمت آپارتمان­ های مسکونی شهر تهران 7.1 درصد بوده است. تورم ماهانه خرداد ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (6 درصد) بالغ بر 1.1 واحد درصد افزایش داشته است.

 

کاهش تورم سالانه

 

نرخ تورم سالانه خرداد املاک مسکونی شهر تهران به عدد 25.1 درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (25.6 درصد)، 6 صدم واحد درصد کاهش داشته است. نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است.

 

متوسط قیمت آپارتمان­ های مسکونی مناطق 22گانه شهر تهران

 

در خرداد امسال متوسط وزنی قیمت آپارتمان­ های مسکونی فروش رفته در مناطق 22گانه شهر تهران به 41 میلیون و 408 هزار تومان رسیده است. در این ماه منطقه یک با متوسط قیمت 78 میلیون و 447 هزار تومان بیشترین و منطقه 17 با متوسط قیمت 20 میلیون و 788 هزار تومان کمترین قیمت را بین مناطق 22گانه شهر تهران به خود اختصاص داده­ اند.

 

بانک مرکزی 8 تیرماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق 22گانه تهران را 39 میلیون و 414 هزار تومان اعلام کرده بود، بر این اساس منطقه یک با 81 میلیون و 100 هزار تومان بیشترین و منطقه 18 با 19 میلیون و 590 هزار تومان کمترین قیمت را به خود اختصاص داده بودند.

 

تسنیم

 

برچسب ها:

بازار مسکن ،قیمت مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman