آغاز دور جدید ثبت نام مسکن دولتی در 16 استان

آغاز دور جدید ثبت نام مسکن دولتی در 16 استان
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۱۷ | ۱۴۰۱/۰۹/۱۰

در مرحله هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن امکان نام نویسی در ۱۶ استان فراهم شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، با توجه به ظرفیت های موجود باقی مانده از مرحله هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن، امکان نام نویسی در ۱۶ استان شامل آذربایجان شرقی، ایرانشهر (جنوب سیستان و بلوچستان)، بوشهر، کرمان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، لارستان (فارس)، جنوب کرمان، گلستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان وجود دارد. متقاضیان باید برای ثبت نام به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند.

با توجه به رویکردهای اخیر وزارت راه و شهرسازی، مهلت زمانی برای ثبت نام نهضت ملی مسکن تعیین نمی شود و در واقع نام نویسی تا تکمیل ظرفیت در استان های مذکور ادامه خواهد یافت.

در صورت تامین زمین در سایر شهرهای کشور در هر زمان، سامانه در این شهرها نیز به تدریج بازگشایی و اسامی شهرها به لیست اضافه می شود. بر اساس برنامه آن دسته از شهرهایی که در هر فاز ثبت نام اعلام ظرفیت مازاد کرده بودند، ظرفیت مازاد باقی مانده آن به مرحله بعدی انتقال داده می شود و امکان تکمیل ظرفیت مازاد اعلام شده در فاز قبلی همچنان وجود دارد. متقاضیان مسکن در شهرهای جدید، باید سابقه سکونت لازم در شهر مورد نظر خود را داشته باشند.

متقاضیان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن و افراد تحت سرپرستی باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی باشند و متقاضی از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی خرید یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

همچنین باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان مجرد بالای ۳۵ سال سن و مردان مجرد بین ۲۳ سال تمام تا ۴۵ سال به شرط ارائه تعهد‌نامه محضری درباره ارائه سند رسمی ازدواج در زمان واگذاری واحد امکان ثبت نام را دارند. سابقه سکونت حداقل نج ساله در شهر مورد تقاضا از دیگر شروط ثبت نام است.

دنیای اقتصاد

برچسب ها:

طرح نهضت ملی مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman