تعیین تکلیف مشکلات حوزه اراضی ملی در اردستان

تعیین تکلیف مشکلات حوزه اراضی ملی در اردستان
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۳۶ | ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

در دیدار سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با مسئولین شهرستان اردستان مشکلات حوزه اراضی ملی این شهرستان تعیین تکلیف شد.

به گزارش اخبار ساختمان به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، جلسه پیگیری طرح های حوزه راه و شهرسازی شهرستان اردستان با حضور ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رئیس اداره راه و شهرسازی و شهرداران این شهرستان تشکیل شد. 

در این جلسه سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن به بررسی مباحث حوزه راه و شهرسازی این شهرستان پرداخت همچنین برای رفع موانع نیز با همفکری راهکارهایی ارائه شد. 

این نشست با هدف تعامل و همکاری میان دستگاه های حاضر در جلسه انجام پذیرفت و در طی آن به طور ویژه مباحث مرتبط با حوزه اراضی و نحوه واگذاری زمین طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت. 

مالکی با بررسی مشکلات اراضی این شهرستان، کارگاه ­های مزاحم شهری و تغییر کاربری ها ضمن ارائه راهکارهای مناسب، دستوات لازم در این خصوص را ابلاغ کرد.  

وی مسائل موجود میان راه و شهرسازی با شهرداری و شورای اسلامی شهر اردستان را پیرامون مشکلات شهری، املاک و حقوقی و ... را مورد بررسی قرار داد و رهنمودهای عملیاتی در این رابطه ارائه کرد. 

اخذ اسناد مالکیت اراضی ملی شهرستان اردستان، رفع تصرفات اراضی دولتی و ملی این شهرستان و تثبیت مالکیت دولت بر روی اراضی از دیگر مباحثی بود که سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن مورد پیگیری قرار داد و دستورات لازم را ابلاغ کرد.

گفتنی است: در این جلسه مباحثی پیرامون تامین مسکن اقشار ویژه شهرستان اردستان، آماده سازی اراضی، تدقیق اراضی مسکونی بلامعارض و ... مورد بررسی قرار گرفت و در رابطه با آن تصمیم گیری شد.

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman