معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن عنوان کرد:

روند مناسب پرداخت تسهیلات مسکن روستایی

روند مناسب پرداخت تسهیلات مسکن روستایی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۴۸ | ۱۴۰۳/۰۴/۱۱

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: ۲۷۰ هزار متقاضی در چهار ماه گذشته به بانک ها برای دریافت تسهیلات مسکن روستایی معرفی شده اند.

به گزارش اخبار ساختمان، مجید جودی، معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه آمارهای پرداخت وام مسکن روستایی نشان از روند مناسب پرداخت ها می دهد گفت: طبق آخرین آمارهای اعلام شده و با توجه به همکاری بهتر بانک ها در چهار ماه ابتدایی امسال با وجود آنکه ۹ بانک اقدام به پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی کرده اند، ۲۷۰ هزار متقاضی وام مسکن روستایی به بانک ها معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه اعلام افزایش میزان تسهیلات مسکن روستایی باعث می شود متقاضیان انگیزه لازم را برای بازسازی واحد مسکونی خود نداشته باشند، گفت: آنچه که مشخص است این است که ساکنان و متقاضیان وام مسکن روستایی نباید در انتظار افزایش سقف وام مسکن روستایی باشند.

وی افزود: متقاضیان نباید فرصت را از دست بدهند و با گذشت زمان هزینه های تمام شده آنها در ساخت مسکن افزایش می یابد. اگر متقاضی وام مسکن هستند و شرایط دریافت وام را دارند از همین الان اقدام کرده و وام ۳۵۰ میلیون تومانی را دریافت کنند. از اول دی ماه سال ۱۴۰۲ پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی آغاز و در این مدت حدود پنج ماه بیش از ۲۷۰‌ هزار نفر به بانک ها برای وام مسکن روستایی معرفی صورت گرفته است.

او اظهار کرد: در حال حاضر همکاری بانک ها برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بهتر شده و با توجه به پیگیری هایی که انجام دادیم هم همکاری ها بهتر شده است.

باشگاه خبرنگاران


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman