بهترین مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی

بهترین مدل چیدمان دکوراسیون پذیرایی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۹:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۸

هنگامی‌ که وارد یک‌خانه می‌شوید اولین قسمتی که نظر مهمانان و اعضای خانه را به خود جلب می‌کند، قسمت پذیرایی و نشیمن آن است و بیشترین تمرکز هر خانواده‌ای برای پرداختن به زیبایی این بخش از خانه است.
به گزارش دنیای لوازم خانگی، زیبایی این بخش از خانه در گرو عناصر تشکیل‌دهنده‌ی آن است و به همین دلیل انتخاب درست وسایلی که در قسمت پذیرایی قرار می‌گیرد می‌تواند در نهایت منجر به یک فضای دل‌نشین و زیبا و منحصربه‌فرد در یک‌خانه شود.

در دکوراسیون داخلی پذیرایی منازل وسایل مختلفی از قبیل مبلمان و میز جلو مبلی به همراه فرش و پرده و میز تلویزیون قرار دارد. هنریک طراح دکوراسیون داخلی در این است که ابتدا یک سبک مشخص به‌دلخواه خود و کشش فضا انتخاب کند و سپس تمام این وسایل را با توجه به آن خریداری کند و با اصول و قاعده چینش آن را انجام دهد.

مبلمان مناسب دکوراسیون پذیرایی

مهم‌ترین واصلی‌ترین فاکتور در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منازل مبل‌ها هستند و امروزه حتی در خانه‌های افراد متوسط هم این مبل‌ها در انواع مختلف سبک‌ها و رنگ‌ها وجود دارند.

برای خرید مبلمان باید اول سبک را در نظر بگیرید تا بازه انتخابی شما محدودتر شود و راحت‌تر انتخاب کنید. سپس میزان بودجه‌ای که قرار است به خرید مبل اختصاص داده شود را تعیین کنید. همچنین متراژ و ابعاد فضای در دسترس را مدنظر قرار دهید تا متناسب با آن ست مبلمان را خریداری کنید.

اگر در خانه‌های کوچک و نقلی زندگی می‌کنید که سقف نسبتاً کوتاهی هم دارند، مبلمان راحتی برای شما گزینه‌ی مناسب‌تری نسبت به مبل‌های کلاسیک و استیل است؛ زیرا مبل‌های حجیم و بلند خانه را کوچک‌تر نشان می‌دهند و فضا شلوغ به نظر می‌رسد.

در انتخاب رنگ مبلمان هم می‌توانید کاملاً سلیقه‌ای عمل کنید اما به شرطی که تمام وسایل در رنگی خریداری شوند که در هارمونی باهم باشند، در غیر این صورت چندگانگی در محیط زیبایی را از آن دور می‌کند.

پرده مناسب دکوراسیون پذیرایی

در انتخاب پرده باید دقت زیادی داشته باشید زیرا فضایی که پرده درگیر خود می‌کند عمودی و قابل‌ توجه است و اگر خرید خوبی انجام دهید تأثیر آن را در زیباترشدن محیط خواهید دید.

رنگ پرده و جنس آن و متراژی که خریداری می‌کنید اهمیت زیادی دارد. رنگ پرده باید متناسب با تم کلی منزل و در هارمونی با آن باشد و جنس آن با توجه به سبک انتخاب شود. سبک کلاسیک و اشراقی پرده‌های ضخیم‌تر و سنگین‌تر می‌طلبد و سبک مدرن پرده‌های حریر و سبک‌تر. اگر پذیرایی شما نورگیر است با توجه به اینکه تمایل به چه میزان نور ورودی داشته باشید می‌توانید جنس و رنگ را انتخاب کنید. هر چه پرده روشن و نازک باشد نور بیشتری در خانه وارد می‌شود و فضا دل‌بازتر می‌شود. اگر سقف کوچکی دارید و الان و چوب‌پرده سنگین انتخاب نکنید و با یک کادر چوبی قالب لازم پرده را انتخاب کنید.

فرش مناسب برای دکوراسیون پذیرایی

وجود فرش در خانه‌های ایرانی از واجبات است و تنوع فرش آنقدر زیاد است که با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزل قدرت انتخاب داشته باشید. برای سبک مدرن از فرش‌هایی که طرح‌های شلوغی دارند استفاده نکنید.

رنگ زمینه‌ی فرش را هم متناسب با رنگ مبل‌ها و پرده‌ها انتخاب نمایید و اگر قرار است فرش زیر مبل یا میز ناهارخوری برود در انتخاب ابعاد آن توجه بیشتری داشته باشید.

میز تلویزیون مناسب دکوراسیون پذیرایی

قسمت پذیرایی و نشیمن منازل محفل دورهمی ها و مهمانی‌های شماست و اگر چیدمان این فضا به‌خوبی انجام شود فضای گرم‌تر و دل‌نشین‌تری ایجاد خواهد شد. ارتفاع میز تلویزیون باید به‌گونه‌ای باشد که وقتی روی مبلمان می‌نشینید مرکز دید شما منطبق با مرکز تلویزیون باشد.

میز تلویزیون‌ها در سبک‌های مختلفی تولید شده‌اند که با توجه به سبک خانه خود می‌توانید میز تلویزیون خود را انتخاب کنید. میز تلویزیون‌های چوبی یا شیشه‌ای و انواع دیگر در بازار موجود هستند که قیمت آن‌ها با توجه به متریال سازنده تعیین می‌شود.

چیدمان دکوراسیون پذیرایی

بعد از خرید تمام وسایل موردنیاز برای چینش قسمت پذیرایی خانه‌ها، نوبت به چیدمان آن‌ها می‌رسد. برای چیدمان این قسمت بهتر است ابتدا یک نقطه کانونی برای خانه خود انتخاب کنید و بعد چیدمان را آغاز کنید. نقطه کانونی می‌تواند شومینه یا میز تلویزیون باشد. روبروی آن بزرگ‌ترین قطعه مبلمان را قرار دهید و بقیه اجزا را در کنار آن تکمیل کنید.

جای فرش و پرده‌ها هم مشخص است. میز جلو مبلی هم باید به نحوی مقابل مبلمان قرار گیرد که هم مهمان‌ها برای پذیرایی دچار زحمت نشوند و هم جا برای تردد باقی بماند. سعی کنید مبل‌ها را به دیوار نچسبانید و برای زیباتر شدن فضا از وسایل دکوراتیو متناسب با سبک خانه استفاده کنید و تناسب را هرگز فراموش نکنید. گلدان‌های گل طبیعی می‌تواند حس طبیعت و سرزندگی را در خانه ایجاد کند و فضا را دل‌نشین‌تر کند.

ایسنا

برچسب ها:

دکوراسیون ،مبلمان ،چیدمان 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman