نما شویی ساختمان چیست؟

نما شویی ساختمان چیست؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۵/۱۱

می دانید که طراحی نمای ساختمان در زیبایی و جذابیت ساختمان بسیار کارساز است. با این اوصاف اگر نمای ساختمان از پاکیزگی برخوردار نباشد هیچ‌گاه نمی تواند موجب گردد که ساختمان شما زیبا و شیک جلوه کند. بنابراین نیاز است که به تمیزی نمای ساختمان خود در وهله اول، با استفاده از شیوه نما شویی و شست و شوی نما اهمیت گزیده تری دهید.
به گزارش اخبار ساختمان، اگر شما هم مدت زمان زیادی است که نمای ساختمانتان را به حال خود رها کرده اید؟ اگر شما هم این‌گونه فکر می کنید که نمای ساختمان تأثیر بسزایی در سلیقه شهروندان دارد و به نوعی به عنوان پوشش شخصیت ساز ساختمان محسوب می شود حتماً نما شویی ساختمان خود را فراموش نکنید.

نماشویی با طناب


Untitled-5

درست است که نمای ساختمان یکی از مهم ترین بخش های آن تلقی می شود و اگر از معماری شیک و منحصر به فردی برخوردار نباشد نمی تواند احساسات، فرهنگ و قدمت را به شهروندان خود القا کند. با این وجود ممکن است پس از گذر زمان یک ساختمان شیک و جذاب به دلیل تغییرات متعددی دچار رنگ پریدگی و کدری شده و نتواند همانند سابق زیبایی اش را به رخ بکشد.

از طرفی هم به خاطر توسعه شهر نشینی و افزایش ساختمان های آسمان خراش، نظافت و گردگیری نمای ساختمان ها کار چندان ساده ای نیست. در چنین شرایطی نما شویی با طناب تنها راه حل بازگرداندن شفافیت و درخشندگی ساختمان است.

در حالت کلی نما شویی با طناب به شیوه های مدرن شست و شوی نمای ساختمان گفته می شود به منظور ایجاد شفافیت و صیقل دادن نماهای ساختمانی که به مرور زمان زیبایی و شفافیت اولیه خود را از دست داده اند به کار برده می شود.

به جرات می توان گفت این شیوه نظافت و شست و شو تأثیر بسزایی در حفظ بافت مناطق مختلف اعم از شهرها و روستاها دارد. خدمات ساختمانی درخشان با استفاده از ابزارها و امکانات مخصوص خود نظیر دستگاه واترجت و واتر بلاستر خدمات نظافتی منحصر به فردی را برای ساختمان های شما به ارمغان می آورد. از جمله خدماتی که توسط این شرکت با استفاده از نما شویی با طناب ارائه می شود شامل موارد زیر است:

* زدودن تیرگی ها و کثیفی نمای ساختمان
* پاک نمودن لکه های که در اثر زنگ آب و باران های اسیدی چهره نمای ساختمان را خدشه دار کرده اند
* پرهیز از عوامل مخرب مانند ریخته شدن مصالح ساختمانی نظیر سیمان و گچ
* حفاظت از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما در واقع محکم سازی سنگ نما و مقاوم کردن سنگ نما است سنگ نما به مرور زمان و در اثر عوامل مختلف محیطی و جوی از نمای ساختمان جدا شده و گهگاهی احتمال ریزش و افتادن سنگ وجود دارد که در صورت افتادن میتواند بسیار خطرناک باشد و باعث ایجاد خسارات جانی و مالی گردد با پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در واقع سنگ های نما ساختمان به کمک پیچ و رولپلاک در جای خود محکم میشوند

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ کردن سنگ نما به کمک طناب راپل یا داربست انجام میشود که روش پیچ و رولپلاک نما به روش طناب نسبت به پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان به روش داربست مزیت هایی دارد که در اینجا توضیح می دهیم

* در روش پیچ سنگ نما با طناب هزینه
* کم از روش داربست است
* زمان انجام کار کمترو سرعت اجرای کار زیاد تر میشود
* میزان دسترسی به سنگ بالاتر می رود
* کیفیت کار بهتر میشود
* جمع و جور است و مقرون به صرفه
* بهترین روش اجرای پیچ و رولپلاک نما

بهتر است از پیچ و رولپلاک های گالوانیزه و ضد زنگ استفاده شود تا بالاترین ماندگاری و بیشترین کیفیت را داشته باشد پیچ و رولپلاک کار با صبر و حوصله اقدام به سوراخ کردن سنگ نما بکند و بعد رولپلاک را با دقت در سوراخی که در سنگ ایجاد کرده قرار دهد و بعد با پیچ گوشی شارژی یا دستی ببندد بهتر است پیچ ها چهار سو باشند تا در ارتفاع بهتر بسته شوند در اخر برای این که جای پیچ ها زشت دیده نشود وهم عایق شود بتونه هم رنگ سنگ بر روی سوراخ و پیچ ،زده میشود اگر کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به این روش انجام شود یک کار درجه یک بوده و بالاترین استقامت و کیفیت را خواهد داشت.

ایلنا

برچسب ها:

نما ،نماشویی ،ساختمان 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman