اگر گاز قطع شود، سیمان گران خواهد شد

اگر گاز قطع شود، سیمان گران خواهد شد

10:07 | 1400/09/03

رئیس انجمن صنعت سیمان گفت: در ۱۷ کارخانه از ۷۷ کارخانه سیمان، قطعی گاز داریم یا سهمیه را به شدت کاهش دادند. اگر تولید سیمان به علت قطع گاز، کاهش یابد قیمت آن افزایش می یابد. همچنین اکنون به علت تامین نکردن سوخت نیروگاه‌ها، اخطار قطعی برق را نیز داده‌اند.
به گزارش اخبار ساختمان، سید حامد عسگری با بیان اینکه از پانزدهم آبان، تعدادی از کارخانجات سیمان، محدودیت بسیار شدیدی برای دریافت سهمیه گاز داشتند، افزود: البته صنعت سیمان تدابیری برای استفاده از سوخت های جایگزین داشت اما مخازن ذخیره صنایع سیمان برای استفاده از مازوت، معمولاً بیشتر از ۱۵ روز نیست و سهمیه برخی از کارخانه‌ها به انتها رسیده است.

او ادامه داد: احتمال اینکه در آینده نزدیک دچار توقف تولید شویم زیاد است و احتمالاً از چند روز آینده این توقف تولید در برخی از کارخانه‌ها اتفاق بیفتد.

رئیس انجمن صنعت سیمان با اعلام اینکه گاز برخی کارخانه‌های سیمان قطع شد، گفت: فعلا همه کارخانه‌های سیمان فعال هستند و قطعی تولید نداریم.

وی گفت: اکنون در ۱۷ کارخانه از ۷۷ کارخانه، قطعی گاز داریم یا سهمیه را به شدت کاهش دادند.

عسگری افزود: در شرایط بحرانی، مشکل حمل و نقل مازوت را داریم و ناوگان حمل و نقل، پاسخگوی نیاز کارخانه‌ها نیست.

رئیس انجمن صنعت سیمان اضافه کرد: زمانی که تولید سیمان به علت قطع گاز، کاهش یابد قیمت آن افزایش می یابد.

وی گفت: در تابستان، برق کارخانه‌ها قطع شد و تحت فشار قرار گرفتند و اکنون به علت تامین نکردن سوخت نیروگاه‌ها، اخطار قطعی برق را نیز داده‌اند.

عسگری افزود: با وزارت نفت جلسات خوبی داشتیم.

رئیس انجمن صنعت سیمان گفت: گاز مصرفی برخی از کارخانه‌ها قطع شده است و از سوخت‌های جایگزین استفاده می کنند؛ البته ممکن است ذخایر این سوخت‌های جایگزین به پایان برسد.

همشهری آنلاین

برچسب ها:

صنعت سیمان ،قطعی گاز 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman