نکات کلیدی برای خرید روشویی و کابینت

نکات کلیدی برای خرید روشویی و کابینت
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۰۶ | ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

روشویی و کابینت اجزای مهم حمام و سرویس بهداشتی هستند و برای خرید آن‌ها باید به برخی نکات توجه کرد.
به گزارش اخبار ساختمان، روشویی و کابینت به‌عنوان یکی از اجزاء و ملزومات حمام و سرویس بهداشتی جای خود را در ساختمان‌های امروزی آن‌ چنان باز کرده که در کاتالوگ‌های معرفی ساختمان‌ها در کنار ویژگی‌های مهم و اساسی ساختمان، به روشویی و کابینت نیز پرداخته می‌شود.

خرید و تجهیز حمام و سرویس بهداشتی یک ساختمان به روشویی و کابینت مناسب، نیازمند آگاهی از برخی نکات است که در این گزارش، به این نکات خواهیم پرداخت:

استفاده از سنگ مناسب در روشویی‌ها

بخش بالایی روشویی که کاسه سرامیکی روشویی روی آن قرار می‌گیرد، معمولاً از سنگ ساخته می‌شود و با اینکه در ساخت این بخش از مواد دیگری مثل ترکیبات پلی‌اتیلنی یا چوب‌های روکش شده با رزین‌ها و پلی‌استرها نیز استفاده می‌شود، همچنان استفاده و استقبال از سنگ، بسیار بیشتر است.

در هنگام خرید روشویی کابینت حتما به کیفیت سنگ بخش بالایی روشویی دقت کنید. اگر کیفیت این سنگ مناسب نباشد بعد از مدت کوتاهی به دلیل تماس مستمر با آب، شاهد پوسته کردن آن خواهید بود یا روی این سنگ لکه‌هایی ایجاد می‌شود که فضای روشویی را از زیبایی دور می‌کند.

البته روشویی و کابینت‌هایی که در فروشگاه‌های معتبر همچون فروشگاه اینترنتی لوکس مارت، عرضه می‌شود از جنبه‌های مختلف از جمله از نظر کیفیت سنگ، از ذره‌بین نظارت کارشناسان خبره عبور می‌کنند و می‌توانید با آسودگی خیال، آن‌ها را خریداری کنید.

سنگ‌های روشویی که این روزها در بازار وجود دارد، طرح‌های زیبا و رنگ‌های متنوعی دارند و دست شما در انتخاب یک سنگ مناسب باز است اما به‌طورکلی تلفیق رنگ و طرح سنگ روشویی و کابینت با کاشی‌کاری و یا سرامیک کاری دیوارها و کف، یک کار تخصصی است که بهتر است برای انجام آن از افراد متخصص کمک بگیرید.

از دکوراتور با سلیقه کمک بگیرید

خرید یک روشویی و کابینت مناسب مستلزم آن است که از یک دکوراتور باسلیقه کمک بگیرید. وقتی برای خرید روشویی و کابینت به فروشگاه‌های فیزیکی مراجعه کنید معمولاً یک یا چند دکور را به‌صورت الگو در فروشگاه ایجاد کرده‌اند که کابینت و روشویی روی آن‌ها به‌ اصطلاح سِت شده و می‌تواند به انتخاب شما کمک کند.

همچنین احتمالا کاتالوگ‌هایی برای نشان دادن تنوع الگوهای تلفیق روشویی و کابینت با دیگر اجزای ساختمان به شما نشان داده می‌شود اما هیچ‌ یک از این روش‌ها نمی‌تواند کاملاً نیاز شما را برآورده کند. در واقع نباید تصور کنید این پیشنهادها تنها انتخاب‌های ممکن هستند.

بهتر است طراحان ساختمان در هنگام طراحی سرویس‌ها، از کمک یک دکوراتور با سلیقه کمک بگیرند. شما هم اگر ساختمانی که خریداری کرده‌اید فاقد تجهیزاتی مثل روشویی و کابینت است بهتر است حتما قبل از خرید این ملزومات با یک دکوراتور باسلیقه مشورت کنید.

بودجه مناسب برای کابینت و روشویی در نظر بگیرید

این توصیه در مورد برخی از اجزای ساختمان ضرورتی ندارد ولی در مورد کابینت و روشویی باید این توصیه را جدی بگیرید. وقتی پای هزینه کردن به میان می‌آید دست اغلب افراد برای خرید ملزوماتی که در سالن پذیرایی یا اتاق‌خواب‌ها مورد نیاز است راحت‌تر به جیب می‌رود! اما فراموش نکنید که اهمیت فضای حمام و سرویس بهداشتی کمتر از فضاهای دیگر نیست.

اگر بودجه کافی برای تجهیز این فضاها در نظر نگیرید، فضای حمام و سرویس شما از نظر زیبایی با دیگر فضاهای خانه شما هماهنگی نخواهد داشت و این تفاوت درنهایت به نظر خود شما و مهمانان شما ناخوشایند خواهد بود. ضمنا تخصیص ندادن بودجه کافی به خرید کابینت و روشویی، احتمالا موجب خرید محصولات بی‌کیفیت می‌شود که دردسر و هزینه خرابی و تعویض را به شما تحمیل خواهد کرد.

ایسنا

برچسب ها:

روشویی ،کابینت ،خرید ،ساختمان 
نظرات کاربران
security code
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman