معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی تاکید کرد:

اهتمام برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن

اهتمام برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن

10:08 | 1398/07/03

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی بر اهتمام و توجه ویژه دستگاه های اجرایی استان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تاکید کرد.
به گزارش اخبار ساختمان، رضا رجب زاده در نشستی با محوریت تعیین تکلیف اراضی ملی واگذار شده به دستگاه های اجرایی استان، اظهار کرد: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن تا سال ۱۴۰۰ است.

وی افزود: مشارکت دستگاه های اجرایی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری یکی از مصوبات دولت است که مکلف به واگذاری اراضی بدون استفاده خود در محدوده شهری با هدف توسعه مسکن هستند.

وی با بیان اینکه تعیین تکلیف اراضی ملی واگذار شده به دستگاه های اجرایی از مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال است، ادامه داد: گام نخست برای بررسی این اراضی بر اساس خود اظهاری دستگاه هاست.

رجب زاده تصریح کرد: در صورت عدم مشارکت دستگاه های اجرایی برای بررسی اراضی ملی با بازدیدهای میدانی اداره کل راه و شهرسازی این اراضی تعیین تکلیف خواهند شد.

وی تاکید کرد: واگذاری اراضی دولتی فرصتی مناسب برای افزایش تولید مسکن می باشد که می‌توانیم با واگذاری این املاک برای بهبود و ارتقا بخش مسکن استان استفاده کنیم.

رجب زاده گفت: بنابر ابلاغ وزیر محترم کشور به تمامی استانداران گزارش اقدامات استان در این حوزه هر سه ماه یکبار در وزارت کشور بررسی خواهد شد.

ایسنا

برچسب ها:

مسکن ،طرح اقدام ملی ،تولید 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman