مصوبات شورای هماهنگی مسکن اعلام شد

مصوبات شورای هماهنگی مسکن اعلام شد

14:38 | 1398/07/21

مصوبات چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی مسکن در ۴۱ بند با تاکید بر تکمیل مسکن مهر، آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی و همچنین تعیین تکلیف سامانه ثبت‌نام طرح اقدام ملی که به یک مطالبه مردمی بدل شده است، اعلام شد.
به گزارش اخبار ساختمان، چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی مسکن که ۱۳ مهرماه ۹۸ به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاونان وزیر و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها برگزار شد،‌ ۴۱ مصوبه داشت.

یکپارچه سازی اطلاعات مربوط به مسکن مهر؛ شناسایی مسائل و مشکلات احتمالی موجود که مانع تسریع در اتمام پروژه‌های مسکن مهر شده است، اعلام برنامه زمانبندی اتمام پروژه‌های مسکن مهر و همچنین تکلیف بانک مسکن برای تسریع در فروش اقساطی پروژه‌های مسکن مهر از جمله مصوبات این شورا در بخش مسکن مهر است.

در مصوبه شورای هماهنگی مسکن تاکید شده است که برنامه اقدام ملی در تمامی استان‌های کشور باید تا پایان سال ۱۳۹۹ به اتمام برسد. بر اساس این مصوبه، مسئولیت‌ مستقیمی برعهده بانک مسکن نهاده شده و تمامی دستگاه‌های تابعه به عنوان دستگاه همکار برای این بند قانونی معرفی شده‌اند.

طبق این مصوبه مقرر شده است تا ظرفیت صندوق پس انداز یکم بانک مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی مورد بهره برداری قرار گیرد و در این راستا مشوق هایی برای افزایش استقبال عمومی پیش بینی شود.

بر اساس این مصوبه سامانه طراحی شده توسط بنیاد مسکن همچنین سامانه ثبت نام مسکن مهر به وسیله معاونت مسکن و ساختمان و معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع مورد بررسی قرار گرفته و برای تعمیم آن به کل پروژه اقدام ملی برنامه‌ریزی می شود.

بر اساس این مصوبه در مدت حداکثر یک هفته کاری توزیع استانی و شهری برنامه اقدام ملی بر اساس جامعه هدف و نیاز هر شهر کنترل و اصلاحات مورد نیاز با رعایت سهمیه ابلاغی به معاونت مسکن و ساختمان ابلاغ می شود.

مقرر شده است که ادارات کل راه و شهرسازی در هر شهر، سازندگان خوش‌نام را شناسایی و با آنها برای اجرای پروژه‌های بخش مسکن مذاکره کنند.

سامانه ثبت‌نام طرح اقدام ملی تعیین‌تکلیف می‌شود

یکی از مهم ترین مطالبات مردم این بود که چطور می توانند در طرح اقدام ملی صاحبخانه شوند؛ در این مصوبه آمده است با توجه به اینکه سامانه ثبت‌نام طرح اقدام ملی به یک مطالبه مردمی بدل شده است، باید هرچه زودتر در خصوص سامانه ثبت‌نام، تعیین‌تکلیف شود.

این مصوبه تاکید دارد که جریان پایدار تولید و عرضه مسکن باید به عنوان خط مشی اصلی وزارتخانه در راس امور تمامی دستگاه‌های تابعه و ادارات کل استانی قرار گیرد.

در این مصوبه تصریح شده است که بانک مسکن تحریک بیشتری در اجرای برنامه مسکن مهر و طرح اقدام ملی داشته باشد و با جدیت بیشتر در این موضوع ورود کند.

ایرنا

برچسب ها:

مسکن ،طرح اقدام ملی ،مهر 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman