مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن خبر داد:

آغاز عملیات ساخت 2500 خانه از طرح آباد

آغاز عملیات ساخت 2500 خانه از طرح آباد

15:47 | 1398/10/21

مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن خبر داد که عملیات ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی از طرح آباد (آغاز- بهبود- اقدامی دوباره) به عنوان بخشی از طرح اقدام ملی آغاز شده است.
به گزارش اخبار ساختمان، «روزبه ظهیری» در نشست خبری در ساختمان مرکزی بانک مسکن وی افزود: در طرح آباد ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مراحل مختلف طراحی اجرا و ساخت قرار میگیرد و و هدف گروه سرمایه گذاری افزایش کمی تولید مسکن است.

وی توضیح داد که گروه سرمایه گذاری مسکن این طرح را به عنوان بخشی از طرح مسکن ملی مورد طراحی قرار داد که بر این اساس ۳ هزار و ۵۰۰ واحد از این طرح به عنوان واحدهای مسکونی اقدام ملی ساخته می‌شود و ۲ هزار واحد از این طرح نیز در بافت فرسوده ساخته خواهد شد.

وی گفت: امید داریم بتوانیم گواهینامه تضمین کیفیت را در فاز نخست برای پروژه‌های آباد (آغاز- بهبود-اقدامی دوباره) طی ۶ ماه تا حداکثر یکسال آینده برای خریداران صادر کنیم تا به عنوان اولین توسعه گر در کشور پروژه‌های ساختمانی مشمول تضمین کیفیت ساخت شوند.

مدیر عامل گروه سرمایه گذاری مسکن درباره روند اجرای این طرح نیز گفت: طرح گواهینامه تضمین کیفیت ساختمان از مرحله «ایده» عبور کرده و طرح پیشنهادی آن نیز آماده شده است.

ظهیری از تشکیل یک کمیته تخصصی برای بررسی چالش و مشکلات احتمالی طرح گواهینامه تضمین کیفیت ساختمان خبر داد و گفت: یکی از مسائل ما این بود که این طرح را متکی به منابع گروه سرمایه گذاری مسکن پیاده سازی کنیم.

وی تاکید کرد: بر مبنای این طرح، گروه سرمایه گذاری مسکن، در قالب صندوق تضمین محصولات گروه و شرکت‌های تابعه را به لحاظ کیفیت برای خریدارن ضمانت می‌کند.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن خبر داد که برای اجرای فاز اول این طرح نیازی به مجوزهای خاص از دولت و مجلس نداریم.

ایرنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman