انواع سنگهای مصرفی در صنعت ساختمان سازی

انواع سنگهای مصرفی در صنعت ساختمان سازی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۶:۳۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۳

سنگ های مختلفی در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارند و انتخاب نوع سنگ از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. هر یک از سنگ ها ویژگی های مختلفی خواهند داشت و به همین دلیل می توانید بهترین مورد را از میان سنگ ها انتخاب نمایید.

به گزارش اخبار ساختمان، معادن مختلفی در سطح کشور وجود دارند که هر یک از معادن سنگ های مختلفی با یکدیگر خواهند داشت. یکی از بهترین انواع سنگ ها را می توان تراورتن دانست، زیبایی ساختمان یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

آبنما یکی از بهترین انتخاب ها برایتان خواهد بود و می توانید آب نما را در بخش های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار دهید. توجه داشته باشید که آب نما را می توانید در مراکز داخلی ساختمان و همچنین حیاط مورد استفاده قرار دهید.

روشویی نیز از دیگر اقلام مورد نیاز برای ساختمان ها هستند و باید حتما برای دستشویی اقدام به خرید روشویی نمایید.

در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

بهترین روش خرید سنگ، روشویی و آبنما

برای خرید سنگ، روشویی و آبنما راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و در حالت کلی می توان این راه ها را به دو نوع حضوری و غیرحضوری دسته بندی نمود.

منظور از روش خرید حضوری مراجعه به مراکزی است که در سطح شهر فعالیت می کنند. خرید از این مراکز مزایا و معایبی خواهد داشت و اصلی ترین مزیت خرید از این مرکز را می توان بررسی فیزیکی محصول دانست اما به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

بهترین روش برای خرید سنگ را می توان مراجعه به وب سایت های اینترنتی معتبر دانست چرا که در این صورت می توانید در مدت زمان کوتاه تری اقدام به خرید سنگ نمایید.

تراورتن

تراورتن یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید خواهد بود. سنگ تراورتن از جمله محبوب ترین ها به شمار می رود و در بخش های مختلفی از ساختمان از آن استفاده می شود. این سنگ را می توانید در انواع ابعاد مختلف مشاهده نمایید. به گونه ای که سنگ تراورتن از نظر طول، عرض و همچنین ارتفاع به انواع مختلف دسته بندی می شود. سنگ هایی که ارتفاع بیشتری داشته باشند طبیعتا مقاومت بالاتری خواهند داشت و سنگ های با ارتفاع بیشتر معمولا برای مصرف در پله ها استفاده می شوند. سنگ های با ارتفاع کمتر نیز برای استفاده در نمای ساختمان مورد استفاده قرارمیگیرند.

توجه داشته باشید که نوع برش سنگ از اهمیت ویژه ای برخوردارخواهد بود و درصورتی که این عملیات به خوبی انجام شود کیفیت سنگ بسیار بالاتر خواهد بود.

خرید سنگ، روشویی و آبنما با قیمت ارزان

قیمت یکی از مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. موارد مختلفی بر قیمت سنگ و آبنما تاثیر خواهد گذاشت و اصلی ترین موردی که بر قیمت تاثیرگذار است را می توان نوع سنگ دانست. طبیعتا قیمت هر یک از انواع سنگ ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای مثال، قیمت سنگ اسلب با تراورتن متفاوت است.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر میزان قیمت سنگ را می توان کیفیت آن دانست. طبیعتا سنگ هایی که کیفیت بالاتری دارند قیمت گران تری نیز خواهند داشت و به همین دلیل سنگ ها به صورت درجه بندی شده ارائه شده اند و می توانید سنگ را در انواع قیمت های مختلف مشاهده و خریداری نمایید.

روشوی و آبنما نیز با توجه به نوع سنگی که در آن استفاده شده است قیمت متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت. قیمت با اندازه آبنما و روشویی رابطه مستقیم داشته و با افزایش اندازه، شاهد بالا رفتن میزان قیمت اجناس خواهیم بود.

آبنما سنگی

آبنما سنگی یکی از پرکاربردترین اقلام ساختمانی است. آبنما را می توانید در انواع مدل های مختلف مشاهده نمایید. یکی از مهمترین مواردی که سبب تمایز آبنما ها خواهد شد را می توان نوع طرح ظاهری آبنما دانست. به گونه ای که می توانید آبنما را در مدل های: دایره ای، بیضی، مربع، مستطیل و... نیز مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که بهترین نوع آبنما ها را می توان نمونه سنگی آبنما دانست. در صورتی که آبنما با سنگ ساخته شود در این صورت مقاومت بالاتری نیز از آبنما شاهد خواهیم بود و می توانید از سنگ های مختلفی برای ساخت آبنما استفاده نمایید.

آبنما ها در بخش های مختلفی از خانه مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از مراکز آبنما ها در فضای داخلی ساختمان و در برخی مراکز آبنما ها در حیاط و فضای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند. آبنما ها را می توانید در انواع اندازه های مختلف مشاهده نمایید. امکان ساخت سفارشی آبنما نیز وجود خواهد داشت که در این صورت می توانید هم شکل و هم اندازه آبنما را خودتان تعیین کنید. لازم به ذکر است که نوع سنگ بکار رفته در آبنما بسیار حائز اهمیت خواهد بود و می توانید از هر نوع سنگی برای ساخت آبنما استفاده کنید.

روشویی

روشویی یکی دیگر از اقلامی است که در ساختمان سازی حتما باید از آن استفاده شود. روشویی ها را می توانید در انواع مختلفی مشاهده نمایید که هر یک از انواع روشویی ها ویژگی های منحصر به فرد خود را خواهند داشت و می توانید در مراکز مختلفی از آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که روشویی ها در انواع جنس های مختلف ارائه شده اند و می توانید روشویی را به صورت از پیش ساخته نیز خریداری نمایید. توجه داشته باشید که این روشویی ها برای انواع سلیقه ها مناسب خواهند بود. توجه داشته باشید که روشویی را نیز می توانید به صورت اختصاصی سفارش دهید.

برای ساخت روشویی می توانید از سنگ های مختلفی استفاده نمایید اما استفاده از سنگ هایی که طرح پذیری بالایی دارند سبب خواهد شد که بتوانید به سهولت روشویی مد نظر خود را تهیه کنید.

توجه داشته باشید که روشویی را می توانید در انواع سنگ های مختلف خریداری نمایید و به همین دلیل امکان ست کردن روشویی با سایر بخش های دستشویی وجود خواهد داشت.

نواندیش


برچسب ها:

سنگ ،روشویی ،آبنما ،تراورتن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman