خبرهای جدید از شهر جدید پردیس

خبرهای جدید از شهر جدید پردیس
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۰۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: با اعتباری معادل ۱۴۰۰ میلیارد تومان، ۱۴۷ پروژه روبنایی در قالب بسته‌های مشارکتی با بخش خصوصی در مسکن مهر پردیس امسال ساخته می‌شود.
به گزارش اخبار ساختمان، مهدی هدایت گفت: تامین خدمات مورد نیاز ساکنان فازهای مسکن مهر در قالب ساخت پروژه‌های روبنایی از جمله مدارس، مساجد، درمانگاه، مجتمع‌ تجاری، کلانتری یکی از اولویت‌های مهم شرکت عمران در سال جاری است.

وی ادامه داد: جلسات متعددی با سرمایه گذاران بخش خصوصی برگزار شده و به زودی با انعقاد قرارداد بسته‌های مشارکتی جدید، عملیات ساخت پروژه‌ها آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به عملکرد خوب یکی از شرکت‌های سازنده طرف قرارداد، خاطر نشان کرد: ساخت ۹ پروژه روبنایی شامل ۱ پروژه مسکونی، ۱ مسجد، ۱ درمانگاه، ۳ مجتمع تجاری و ۳ بوستان را در قالب پروژه‌های مشارکتی به این شرکت خوشنام با سابقه ساخت محله پردیسان در فاز ۳ شهر پردیس واگذار شده است.

هدایت با اشاره به ساخت و تجهیز دو ساختمان کلانتری در فازهای ۸ و ۱۱ مسکن مهر پردیس و تحویل به نیروی انتظامی، عنوان کرد: شرکت عمران، موظف به ساخت تمام سرانه های استاندارد تعیین شده در بخش‌های مختلف و تحویل آنها به دستگاه‌های بهره بردار در شهرستان است و پروژه مشارکتی کلانتری فاز ۵ در مهلت مقرر، ساخته و به نیروی انتظامی تحویل می‌شود.

وی با اشاره به مشخصات پروژه کلانتری فاز ۵ اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، این پروژه با اعتباری معادل ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در زمینی با مساحت یک هزار مترمربع تا دوسال آینده ساخته خواهد شد.

عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در پردیس آخر تیرماه آغاز می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: پیمانکاران فعال در بخش ساخت و محوطه سازی طرح اقدام ملی مسکن پردیس انتخاب شدند و از اواخر تیرماه عملیات اجرایی آغاز می شود تا در کنار آماده سازی پروژه بخش ساخت واحدها را هم پیش ببریم.

هدایت عنوان کرد: محل ساخت پروژه اقدام ملی مسکن در پردیس بین فازهای ۵ و ۹ جانمایی شده وعملیات اجرایی آماده سازی معابر اصلی در مرحله زیرسازی آسفالت انجام شده است.

لواسان به آزاد راه تهران-پردیس متصل می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در دسترسی فازهای مسکن مهر، اظهار داشت: ایجاد دسترسی فاز ۵ و فاز ۲ پردیس به روستای پورزند و دسترسی فاز ۵ به فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس با اعتباری معادل ۲۰۰ میلیارد تومان در دست اقدام و اجرا است.

هدایت گفت: در این طرح فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس و منطقه لواسان با جاده خروجی مناسبی به آزاد راه تهران-پردیس متصل می شوند و ساخت این جاده با تونل‌های متعدد منطقه را متحول خواهد کرد.

وی با اشاره به مقاوم بودن مساکن مهر پردیس در برابر زلزله، اظهار داشت: واحدهای مسکن مهر پردیس در فازهای ۳ و ۱۱ با سیستم قالب تونلی و درنظرگرفتن مسائل فنی نظام مهندسی با مقاومت بالا در برابر زمین لرزه ساخته شدند.

مدیرعامل شرکت عمران گفت: به تمامی مالکین مسکن مهر اطمینان می دهم که تمام مسائل فنی و استحکام در پروژه ها رعایت شده ونگرانی بابت استحکام واحدها نداشته باشند در زمین لرزه‌های اخیر هیچ یک از واحدهای مسکن مهر پردیس آسیب ندیدند.

هدایت ادامه داد: مسکن مهر پردیس لوکس نیست اما دربحث ساخت سازه تفاوتی با واحدهای دیگر ندارد.

وی با اشاره به اهمیت تحویل به موقع واحدها به متقاضیان، اظهار داشت: دریافت بخش اول وام هزار میلیارد تومانی به پروژه‌های مسکن مهرفعالیت‌های عمرانی را وارد مرحله جدیدی کرده است و برخی از سازندگان ملزم به استفاده از شیفت شب کاری در پروژه‌های خود شدند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: درفاز ۱۱ مسکن مهر پردیس اکیپ‌های اجرایی در دو شیفت روزانه و شبانه مشغول به کار هستند تا با سرعت بخشی در اجرای پروژه واحدهای باقی مانده را تکمیل و به مالکان تحویل بدهیم.

در سال ۹۱ کلنگ ساخت حدود ۸۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس بر زمین خورد و مقرر شد که واحدهای مسکونی ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل داده شود.

با تغییر رویکرد وزارت راه و شهر سازی و مدیریت جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴۵ هزار واحد تکمیل و به بهره برداری می‌رسد و برای تحویل ۲۵ هزار واحد سال ۹۹ برنامه ریزی شده و باقی مانده واحدها پس از رفع مشکل حقوقی به مالکان تحویل داده خواهد شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد که پس از بارگزاری کامل مسکن مهر این جمعیت به ۶۰۰ هزار نفر می رسد.

ایرنا

برچسب ها:

مسکن مهر ،پردیس 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman