به مناسبت هفته پژوهش برگزار می‌شود:

وبینار «اینترنت اشیا و نقش آن در صنعت ساخت و ساز»

وبینار «اینترنت اشیا و نقش آن در صنعت ساخت و ساز»
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۳۴ | ۱۴۰۰/۰۹/۲۰

انجمن علمی و شورای صنفی عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، با همکاری دانشکده عمران، وبینار «اینترنت اشیا و نقش آن در صنعت ساخت و ساز» را برگزار می‌کند.

به گزارش اخبار ساختمان، اینترنت اشیا یکی از تکنولوژی های جدید و پر طرفدار در مهندسی عمران است که به کمک آن، روش اجرای پروژه های مهندسی به کلی تغییر خواهد کرد، تغییر شکل دیجیتالی در ساخت و ساز مهندسان را قادر می سازد تا از قدرت داده های مبتنی بر فناوری برای کمک به تصمیم گیری دقیق تر استفاده کنند.

به طور کلی، IOT یا اینترنت اشیا در صنعت ساختمان شامل سنسورها یا حسگرها و ارتباط بین آنهاست که بخش های مختلف یک سازه را با ارتباط شبکه ای به هم متصل می‌کند. این اطلاعات که شامل حجم بزرگی از دیتا ها هستند، جمع آوری و تجزیه و تحلیل می‌شوند تا در تصمیمات آینده برای یک سازه، به کار آیند.

اینترنت اشیا نقش بزرگی در نظارت بر سلامت ساختار پروژه و همچنین جمع آوری اطلاعات از سیستم های کنترل پروژه را بازی می‌کند. از مهمترین کاربردهای IOT در صنعت ساختمان، می‌توان به ثبت اطلاعاتی چون میزان رطوبت بتن، اختلاف دما در سطوح مختلف سازه، ارتعاشات وارده بر سطح و عمق مقاطع سازه، میزان نفوذ پذیری مقاطع مختلف سازه و تاسیسات نسبت به هجوم عوامل مخرب و حتی تغییر شکل های غیر طبیعی سازه اشاره کرد.

این برنامه با ارائه دکتر یعقوب علیپوری ـ عضو هیئت علمی گروه مهندسی مدیریت ساخت دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیر، روز سه‌شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۱، به صورت آنلاین برگزار می شود.

علاقه مندان می‌توانند جهت شرکت در این برنامه به لینک https://meetbk.kntu.ac.ir/b/۷ma-jjk-cdl با کد دسترسی ۴۷۵۰۷۱ مراجعه کنند.

 



ایسنا

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman