دولت افزایش اجاره بها را در قالب یک مصوبه اعلام کند

دولت افزایش اجاره بها را در قالب یک مصوبه اعلام کند
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۰۷ | ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان تأکید کرد: دولت با ضمانت اجرایی قوه قضائیه می تواند افزایش اجاره بهای سال ۱۴۰۱ را در قالب یک مصوبه اعلام کند و ما هم اعلام آمادگی می کنیم.

به گزارش بازار، رسول جهانگیری، رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان و رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: رهن و اجاره در یک مقطعی یک پانزدهم نهایتاً یک بیستم هزینه های خانوار را تشکیل می داد و مسائل اقتصادی هم تاثیر چندانی بر این حوزه نداشتند اما الان پنجاه تا شصت درصد هزینه خانوارها را پوشش می دهد و متولیان امر باید پاسخگو باشند.

 

وی افزود: بنده به عنوان نماینده اتاق ایران در کارگروه املاک کشور بارها مکاتبه کردم که دولت با ضمانت قوه قضائیه ایرادات و محاسن قانون اجاره بها در شرایط کرونایی را بررسی کند تا این مسئله قبل از شروع فصل رهن و اجاره حل شده باشد و درصد افزایش مبلغ رهن و اجاره در تهران و سایر کلانشهرها مشخص و ابلاغ شود.

 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان معضلات بخش مسکن را ناشی از اقتصاد کلان دانست و گفت: دلیل سوداگری در بازار مسکن هم کاهش ارزش پول ملی است.

 

جهانگیری تأکیدکرد: دولت در قالب یک مصوبه با ضمانت اجرایی قوه قضائیه می تواند افزایش اجاره بهای سال ۱۴۰۱ را اعلام کند و ما هم اعلام آمادگی می کنیم چراکه زیرساخت های آن را داریم.

 

بازار

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman