تامین زمین بیش از 2.4 میلیون واحد نهضت مسکن

تامین زمین بیش از 2.4 میلیون واحد نهضت مسکن
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۳۰ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیازمند زمین برای چهار میلیون واحد مسکونی است که تا کنون بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد آن تأمین شده است.
به گزارش اخبار ساختمان، رستم قاسمی اظهار کرد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دو بخش ۲ میلیونی برنامه ریزی شده است تا بتوانیم در زمان بندی مقرر واحدها را آغاز کرده و در زمان مناسب تکمیل و تحویل دهیم.

قاسمی گفت: یکی از برنامه های دولت سیزدهم علاوه بر تأمین اراضی توسط وزارت راه و شهرسازی بهره مندی از توان سایر دستگاه ها و وزارتخانه هاست که باید طبق قانون جهش تولید مسکن همکاری مناسبی با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که بانک زمین برای شناسایی اراضی مستعد برای تولید مسکن و دیگر کاربری ها به وسیله سازمان ملی زمین و مسکن راه اندازی شده است، ادامه داد: در جریان راه اندازی این بانک حدود ۴۰ هزار پرونده شکایت کلان در حوزه زمین شناسایی شده است.

وزیر راه و شهرسازی صندوق ملی مسکن را ابزاری مناسب برای اجرای بهینه طرح های مرتبط با مسکن دانست و افزود: بر اساس قانون باید کل خطوط اعتباری مسکن مهر و بازگشت اقساط مسکن مهر به صندوق ملی مسکن واریز شود و این موضوع فرصت مناسبی برای اجرای بهینه طرح های مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می دهد.

مهر
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman