بلندترین برج تمام چوبی جهان چه ویژگی هایی دارد؟

بلندترین برج تمام چوبی جهان چه ویژگی هایی دارد؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۵۲ | ۱۴۰۱/۰۳/۱۵

بلندترین برج چوبی جهان در سوئیس برنده جایزه طراحی شده است؛ این ساختمان که توسط یک شرکت دانمارکی طراحی شده تمرکز خود را روی هدایت نور خورشید به فضای داخلی ساختمان قرار داده است.

به گزارش اخبار ساختمان، یک شرکت دانمارکی برنده طراحی بلندترین آسمان خراش چوبی جهان شد. این برج مسکونی قرار است در محله ای پویا در سوئیس احداث شود و پیوندی بین دنیای مدرن و سنتی برقرار کند.

 

این برج ۱۰۰ متر ارتفاع خواهد داشت و به طور کامل از چوب ساخته می شود و معماری آن به شکلی است که از بیشترین قابلیت هدایت نور خورشید به فضاهای داخلی برخوردار خواهد بود.

 

ونترتور در زوریخ سوئیس که زمانی به تولید لوکوموتیو شهرت داشت، میزبان این بنای شاخص است که برای سکونت مردم عادی و به عنوان خوابگاه دانشجویان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

بلندترین برج چوبی جهان

 

منطقه اطراف این برج نیز قرار است با امکاناتی از قبیل رستوران، فروشگاه های متعدد، یک کافه و یک هتل مجهز شود تا نیاز ساکنان را برطرف کند.

 

یک فضای سبز میدانی هم بین ساختمان های این منطقه در نظر گرفته شده تا محلی برای ارتباط و معاشرت ساکنان باشد. استفاده از چوب در طراحی داخلی به فضای خانه حس خوبی از صمیمیت و آرامش می بخشد و طرفداران خاص خود را دارد.

 

بلندترین آسمانخراش چوبی جهان

 

یکتاپرس

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman