بررسی طرح ساماندهی بازار اجاره بها در مجلس

بررسی طرح ساماندهی بازار اجاره بها در مجلس
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۲۹ | ۱۴۰۱/۱۱/۰۳

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی جزئیات طرح دو فوریتی ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و تاکید کرد که کمیسیون عمران تلاش خود را به کار خواهد بست تا پیش از آغاز فصل جابجایی ها ضابطه قانونمندی را برای تعیین نرخ اجاره بها ایجاد کند.

به گزارش اخبار ساختمان، عبدالجلال ایری ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح دو فوریتی ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن که پیش از این کلیات آن در صحن مجلس به تصویب رسیده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: از آنجا که نرخ اجاره بها در طول سال های اخیر روند صعودی را طی کرده و دلالان در فضای خالی از قانون به افزایش قیمت ها دامن زده اند، تصویب یک قانون برای ایجاد یک ضابطه بین موجر و مستاجر ضرورتی اجتناب ناپذیر است. طرح ساماندهی بازار اجاره بها به دنبال ضابطه مند کردن معاملات در بازار مسکن است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: یکی از مواردی که در این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید الزام به ثبت اطلاعات طرفین معامله و قراردادها در سامانه املاک و اسکان و دریافت کد رهگیری و ضمانت اجرایی آن بود. همچنین اعضای کمیسیون مشوق های مالیاتی برای قراردادهای اجاره بلند مدت در نظر گرفتند.

وی در ادامه تاکید کرد: از دیگر مواردی که در این طرح پیش بینی شد راه اندازی پلتفرم های معاملات املاک برای ثبت قراردادها بود. کمیسیون عمران تلاش خواهد کرد تا این طرح طی چند هفته آتی در کمیسیون نهایی شده و تا پیش از آغاز فصل جابه جایی به تصویب نهایی در مجلس برسد.

ایسنا


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman