آغاز عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی

آغاز عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۵۰ | ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: از روز سه شنبه عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده بخش فیرورق خوی آغاز شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، یاسر رهبردین در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده خوی اظهار داشت: براساس آخرین ارزیابی ها این زمین لرزه ۵۰ روستای منطقه را تحت تاثیر قرار داده و در ۱۵ روستای بخش فیرورق و مرکزی و شهر فیرورق به واحد‌های مسکونی خسارت وارد ساخته است.

رهبردین با اشاره به بازدیدهای میدانی استاندار آذربایجان غربی از مناطق زلزله زده شهرستان خوی و صدور دستورات لازم برای تسریع در روند ارزیابی مناطق زلزله زده و آغاز آواربرداری در این مناطق افزود: با پایان عملیات امدادی و با تکمیل کار ارزیابی از امروز عملیات آواربرداری در شهر فیرورق و روستاهای خسارت دیده آغاز شد.

وی ادامه داد: از تجربه خوب و موفق بازسازی مناطق زلزله زده مهرماه شهرستان خوی در بازسازی مناطق زلزله زده اخیر استفاده می شود.

وی در پایان با قدردانی از همراهی و همکاری مردم و به ویژه گروه های جهادی در کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی گفت: گروه های جهادی در قالب ۳۰ گروه در مناطق زلزله زده علی الخصوص روستاهای خسارت دیده در تخلیه اساسیه منازل و گشایش معابر به روستائیان کمک می کنند.

فارس


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman