صدور الکترونیکی عوارض شهرسازی تا پایان خرداد

صدور الکترونیکی عوارض شهرسازی تا پایان خرداد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۵:۱۰ | ۱۴۰۲/۰۲/۰۵

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران گفت: تلاش ما این است که سامانه ای و الکترونیکی شدن کامل عوارض شهرسازی و نوسازی و فیش های نظارت فنی که در گذشته به صورت دستی بود، در سه ماه اول امسال به نتیجه برسد.

به گزارش اخبار ساختمان، احمد صادقی با بیان اینکه ما همچنان در سال جاری بر شهرداری غیرحضوری اصرار داریم، اظهار کرد: لازمه دستیابی به این هدف نیز، ایجاد زیرساخت های شهرداری هوشمند است و برای رسیدن به آن، باید تعدادی از زیرساخت ها را تغییر دهیم.

وی با تاکید بر اینکه امسال با جدیت، اجرایی شدن شهرداری هوشمند برای تحقق شهرداری غیرحضوری را پیگیری خواهیم کرد، یادآور شد: یکی دیگر از برنامه های ما ایجاد زیرساخت های لازم برای بارگذاری بخشی از اطلاعات در سامانه شفافیت است که تعدادی از این زیرساخت ها در ایام منتهی به سال جدید ایجاد و تکالیف در سامانه بارگذاری‌‌‌ شد.

وی همچنین با اذعان به اینکه بخش هایی از سامانه شفافیت نیاز به رفع ابهام دارد گفت: قرار بر این است که شهرداری این ابهامات را در قالب پرسش و استفساریه در شورا مطرح کند و ما پاسخ دهیم تا بتوان تمام تکالیف را یک به یک در سامانه بارگذاری کرد.

صادقی با بیان اینکه بودجه هوشمندسازی در سال جاری رشد چندانی نداشته است، خاطرنشان کرد: این بودجه در حد نگهداشت است اما با توجه به اینکه هوشمندسازی در تمام اقدامات شهرداری تهران، معاونت ها، سازمان ها، شرکت ها و مناطق لحاظ می شود، از بودجه طرح های این نهادها برای هوشمندسازی نیز استفاده می شود و به نوعی هر برنامه ای بودجه هوشمندسازی را در خود دارد.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران درباره عملکرد شهرداری در حوزه هوشمندسازی طی سال گذشته گفت: با توجه به حملات سایبری به سامانه های شهرداری در سال قبل، مسوولیت ها در این بخش آنچنان که باید انجام نشده است اما با توجه به اقدامات زیرساختی مثبتی که در سال قبل انجام شد، امیدواریم شهروندان تهرانی امسال شاهد رخدادهای محسوسی در حوزه هوشمندسازی باشند.

دنیای اقتصاد


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman