گزارش به روز از درآمد- هزینه شهرداری تهران

گزارش به روز از درآمد- هزینه شهرداری تهران
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۲۵ | ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

خزانه دار شورای شهر تهران با تشریح گزارش هفت ماهه وضعیت درآمد- هزینه شهرداری تهران گفت: از بودجه ۵۰ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران در مجموع ۸۲/ ۴۴ درصد معادل ۲۲ هزار و ۵۷۸ میلیارد تومان تا پایان مهر ماه وصول شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، بر اساس گزارشی که حبیب کاشانی از وضعیت درآمد- هزینه شهرداری تهران در برش هفت ماه نخست امسال ارائه کرد، تنها ۲۳۳ میلیارد تومان از این رقم مربوط به عملکرد غیرنقد بوده و بقیه درآمد وصولی نقدی بوده است.

هرچند عملکرد شهرداری تهران در بخش وصول درآمدهای نقدی به واسطه تحقق ۱۸ هزار و ۹۹۸ میلیارد تومان (معادل ۸۵ درصد) از هدف ۲۲ هزار و ۳۶۸ میلیارد تومانی در هفت ماه، از سوی اعضای شورای شهر نسبتا مطلوب ارزیابی شد؛ اما با این حال میزان وصول کل درآمدهای شهرداری اعم از درآمدهای نقد و غیرنقد و نیز منابع حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای و منابع حاصل از واگذاری دارایی های مالی در مجموع باید در پایان مهر ماه به ۲۹ هزار و ۳۸۲ میلیارد تومان می رسید که این هدف محقق نشده است.

در این گزارش عقب ماندگی شهرداری از اهداف درآمدی بودجه ۱۴۰۱ در پایان اولین ماه پاییز معادل ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان محاسبه و اعلام شده است.


درآمدهایی که به خزانه واحد واریز نمی شود


روز گذشته احمد صادقی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران نیز در تذکری از واریز نشدن برخی درآمدها به خزانه واحد از سوی چند مجموعه شهرداری تهران خبر داد که سبب می شود در گزارش ها میزان واقعی درآمدهای شهرداری نمود پیدا نکند.

صادقی در این رابطه توضیح داد: یکی از مواردی که از گزارش جدید درآمد- هزینه شهرداری بر می آید، عدم اجرای مصوبه خزانه واحد است یعنی برخی مجموعه ها مصوبه شورا در ایجاد خزانه واحد و واریز درآمدها به خزانه واحد را رعایت نکردند و لذا درآمدهای شهرداری در گزارش با آنچه حاصل شده است، فاصله دارد. این موضوع باید از سوی مجموعه های شهر رعایت و در گزارش بعدی نیز ذکر شود.

صادقی در ادامه افزود: موضوع بعدی مربوط به دکل ها و آنتن های فیبر نوری است، وقتی در طول روز در سطح شهر تردد می کنیم می بینیم که دکل ها و آنتن ها مدام رویش و زایش دارند. وی خواستار اعلام رقم درآمد شهر از صدور مجوز دکل ها در یک گزارش مستقل در صحن شورای شهر تهران شد.

در این جلسه همچنین با وجود عقب ماندگی شهرداری تهران در حوزه درآمدی، لطف‌اله فروزنده، معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران اظهار کرد: وضعیت درآمدی شهرداری رو به رشد است.

وی در عین حال با اشاره به درآمد غیر نقد شهرداری تهران گفت: وضعیت درآمدی در این حوزه مناسب نیست و در هفت ماه امسال ۷۶ درصد تعهد خود را عمل کردیم؛ اما در این بخش نیز امیدواریم وضعیت بهبود پیدا کند.

دنیای اقتصاد

برچسب ها:

شهرداری تهران 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman