چرا قیمت مسکن در چابهار افزایش یافت؟

چرا قیمت مسکن در چابهار افزایش یافت؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۴۲ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۰

افزایش قیمت مسکن در چابهار برابر با برخی محلات در تهران شده است که نماینده مردم چابهار علت آن را ورود سرمایه گذاران افغان به این شهر و افزایش تقاضا برای خرید مسکن در چابهار می داند.

به گزارش اخبار ساختمان، تهران رهبر تورم مسکن برای سایر شهرها است اما اخیرا اثرپذیری برخی از شهرها بیشتر از کلانشهرها بوده به طوریکه در شهری مانند چابهار قیمت واحدهای آپارتمانی در برخی از مناطق این شهر، به پای قیمت مسکن در بعضی از محله های پایتخت رسیده و ساکنان چابهار این جهش قیمت مسکن را بی سابقه می دانند.

معین‌الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار درباره جهش قیمت مسکن در چابهار و چند میلیاردی شدن آپارتمان های مناطق کم برخوردار در این منطقه اظهار داشت: نتیجه نگاه یک سو به توسعه و عدم توجه به توسعه انسانی و شاخص های توسعه انسانی همین می شود که امروز شاهد این تورم بی سابقه در بازار مسکن چابهار هستیم.

وی با اشاره به عوامل اثرگذار در افزایش قیمت مسکن در چابهار گفت: یکی از عوامل موثر در افزایش قیمت ها ورود سرمایه گذاران افغان به چابهار و افزایش تقاضای آنها برای خرید مسکن در چابهار بوده است. همچنین افزایش قیمت ها در محدوده منطقه آزاد چابهار که شهر را در برگرفته در افزایش قیمت موثر بوده و برآیند تمام این عوامل، سبب تورم عجیب و غریب در بخش مسکن و املاک در شهر چابهار شده است.

سعیدی ادامه داد: در حالی که شاهد این حباب تورمی و افزایش قیمت ها هستیم برای بومیان و ساکنان قدیمی چابهار هیچ تمهید جمعیتی و برنامه ای برای نسل آینده در نظر گرفته نشده و تمام این عوامل باعث این تورم بی سابقه در حوزه مسکن در چابهار شده است.

نماینده مردم چابهار تاکید کرد: خریداران این واحدها مردم چابهار و بومیان نیستند چراکه اساسا قدرت خرید ندارند و عمده تقاضا مربوط به سرمایه گذاران افغان که اخیرا برای سرمایه گذاری در بحث ترانزیت، منطقه آزاد و فعالیت های اقتصادی در مرز ریمدان به چابهار آمده اند، می شود و افغان ها هستند که این واحدها را خریداری و معامله می کنند وگرنه عمده مردم چابهار توان پرداخت این قیم ‎های نجومی را ندارند.

تجارت نیوز


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman