قیمت مسکن در پردیس چقدر ریزش کرده است؟

قیمت مسکن در پردیس چقدر ریزش کرده است؟
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۰۵ | ۱۴۰۲/۰۳/۱۰

آنطور که واسطه های ملکی در شهر جدید پردیس می گویند از زمان آغاز برخورد با مشاوران املاک متخلف در پردیس قیمت آپارتمان در این شهر بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان ریزش کرده است.

به گزارش اخبار ساختمان، نوسان نرخ های پیشنهادی مسکن در تهران و پردیس از اواخر سال گذشته آغاز و تا اردیبهشت امسال ادامه پیدا کرد. قیمت های اعلامی به قدری دچار حباب شده بود که حتی برخی فعالان بازار مسکن نگران ترکیدن این حباب بودند.

بررسی ها گویای آن است که دو برنامه دولت مبنی بر اعمال مالیات بر خانه های خالی از شهریور امسال و پلمب دفاتر املاک متخلف که از اوایل خردادماه آغاز شده ریزش قیمت های پیشنهادی مسکن در پردیس را در پی داشته است.

البته واسطه های ملکی می گویند که حباب نرخ های پیشنهادی ماه های اخیر که از سوی دلالان و سرمایه گذاران ایجاد شده بود در واقع نوعی پیش خور کردن رشد قیمت بود. برخوردهای اخیر با افرادی که به شکل صوری قیمت ها را بالا می بردند بهانه ای برای تخلیه حباب قیمت شده اما واقعیت این است که بازار دیگر کشش افزایش قیمت نداشت.

در حال حاضر تمامی سرمایه گذاران از بازار مسکن پردیس عقب نشینی کرده اند و خریداران مصرفی نیز حضور پررنگی ندارند. البته نرخ های پیشنهادی نیز که در حال حاضر ارایه می شود منطق خاصی ندارد. مثلا قیمت دو واحد تقریبا مشابه در یک فاز در طبقه مشابه بعضا ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان اختلاف دارد.

 

قیمت های پیشنهادی مسکن در شهر جدید پردیس - 9 خرداد 1402
محدوده متراژ سن بنا طبقه قیمت کل
فاز 11 87 نوساز نهم 2.3 میلیارد تومان
فاز 5 86 نوساز هشتم 2.3 میلیارد تومان
فاز 9 85 نوساز پنجم 2.4 میلیارد تومان
فاز 8 105 نوساز چهارم 2.5 میلیارد تومان
فاز 3 66 9 نهم 2.4 میلیارد تومان
فاز 11 زون 3 87 2 اول 2.5 میلیارد تومان
فاز 8 100 نوساز دوم 2.7 میلیارد تومان
فاز 2 61 14 اول 2.8 میلیارد تومان
فاز 5 85 نوساز هشتم 2.1 میلیارد تومان
فاز 11 تحویل آینده 87 ---- پنجم 2.1 میلیارد تومانقدیری از مشاوران املاک شهر جدید پردیس درباره آخرین وضعیت بازار مسکن این شهر گفت: تا پیش از عید دلالان و سرمایه گذاران عمدتا خرید و فروش داشتند و بازار به رونق رسیده بود. اما هم‌اکنون معاملات تقریبا قفل شده است.

وی افزود:‌ در روزهای اخیر قیمت ها بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است. به طور مثال در فاز ۸ فایلی که سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروخته می شد به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسیده و پروژه های روی خاک از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

به گفته وی در فاز ۸ واحدهای آماده تحویل یا اصطلاحا ضامن کلید تا پیش از این ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که الان ۲ میلیارد تومان فروخته می شود. در فاز ۱۱ نیز طبقه همکف تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بالا رفته بود که الان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد. در فاز ۱۱ همچنین نرخ های پیشنهادی تا سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بالا رفته بود که هم اکنون به ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان رسیده است.

ایسنا


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman