تسهیل اخذ زمین برای مشمولین طرح جوانی جمعیت

تسهیل اخذ زمین برای مشمولین طرح جوانی جمعیت
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۳۲ | ۱۴۰۲/۰۳/۱۰

در جلسه کارگروه زمین و مسکن ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وزارت و راه و شهرسازی با مساعدت معاونت مسکن، روند ثبت نام، پالایش و پیگیری اخذ زمین برای خانواده های داری سه فرزند و بیشتر مشمول قانون جوانی جمعیت تسهیل شد.

به گزارش اخبار ساختمان، در جلسه ای که به منظور بررسی روند اجرایی ماده ۳ و ۴ قانون جوانی جمعیت تشکیل شد، ابوالفضل نوروزی مشاور وزیر و سرپرست دفتر اقتصاد مسکن از سرعت گرفتن تشکیل پرونده های متقاضیان، پالایش، تخصیص و تحویل زمین به متقاضیان خبر داد و گفت: تمام سعی ما در این مدت حل مشکلات و ابهامات قانونی در این طرح بوده و امروز می توانیم اعلام کنیم که سال ۱۴۰۲ سال سرعت گرفتن تحویل زمین به متقاضیان خواهد بود.

نوروزی افزود: نگاه وزارت راه و شهرسازی، نگاه تکلیف مدارانه به این موضوع بوده و همکاران بایستی تلاش مضاعفی را در سال جاری انجام داده تا هر چه سریعتر خانواده های مشمول طرح، طعم شیرین این خدمت کم نظیر که توسط دولت سیزدهم در حال اجرا است را بچشند.

در ادامه محمد صادق مرادی دبیر ستاد جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی ضمن خیر مقدم به حاضرین و تشکر از همکاری مثبت و مجدانه معاونت مسکن و سازمان ملی زمین و مسکن در این طرح مهم گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را حیاتی و مهم دانستند و ما نیز باید به همین شکل به این قانون نگاه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از حضور دکتر بذرپاش سرعت اجرای قانون جوانی جمعیت در وزارت راه و شهرسازی افزایش پیدا کرده و رصد دقیقی بر عملکرد همه معاونت ها، سازمان ها و ادارات کل از سوی وزیر اعمال می شود.

دبیر جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی از نمایندگان سازمان ها و ادارات کل خواست تا در خصوص ارائه گزارشات برخط و اجرای دقیق دستورالعمل های ابلاغی ستاد اهتمام بیشتری داشته باشند.

مرادی از بازرسی متناوب دبیرخانه از استان ها و سازمان های تابعه نیز خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین شاخص های ارزیابی در سال ۱۴۰۲ اجرای قوانین جوانی جمعیت خواهد بود.

در ادامه این جلسه قائدی معاون دفتر اقتصاد مسکن نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل، مطالب توجیهی و آموزشی در خصوص نحوه اجرای دستور العمل ها و جدیدترین تغییرات سامانه ثبت نام را ارائه کرد و از ادارات کل خواست تا ابهامات و مشکلات خود را هرچه سریع تر به ستاد اعلام کنند تا سرعت ارائه خدمات در ادارات کل افزایش یابد.

در پایان جلسه نیز نمایندگان سازمان ها و ادارات کل سوالات خود را در موارد مختلف مطرح کردند که توسط غفاری معاون سازمان ملی زمین و مسکن و قائدی معاون دفتر اقتصاد مسکن پاسخ داده شد.

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ لازم الاجرا گردیده که مهم ترین وظیفه وزارت راه و شهرسازی تخصیص زمین رایگان به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر است.

جلسه کارگروه زمین و مسکن ستاد جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی با حضور ابوالفضل نوروزی مشاور وزیر و سرپرست دفتر اقتصاد مسکن، محمد صادق مرادی دبیر ستاد جوانی جمعیت وزارت راه و اعضای کارگروه زمین و مسکن متشکل از معاونت مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی با همراهی مجازی معاونین مسکن و ساختمان ادارات کل راه و شهرسازی استان ها برگزار شد.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman