وام مسکن روستایی افزایش می یابد؟

وام مسکن روستایی افزایش می یابد؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۲۴ | ۱۴۰۲/۰۶/۱۹

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تسهیلات مسکن روستایی امسال ۲۰۰ میلیون تومان است که رئیس بنیاد مسکن پیشنهاد افزایش این وام به ۴۰۰ میلیون تومان را به هیئت دولت داده است.

به گزارش اخبار ساختمان، مجید جودی گفت: در حال حاضر بنیاد مسکن برای مقاوم سازی و نوسازی واحد‌های مسکونی روستایی پیشنهاد افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ۴۰۰ میلیون تومان را داده است، اما برای آنکه این پیشنهاد مانع پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی امسال نشود در ابتدا به دنبال تصویب تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن هستیم.

به گفته معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن در حال حاضر تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی برای سال ۱۴۰۲ هنوز به صورت کامل به تصویب نرسیده و امیدوار هستیم تا ۱۰ روز دیگر این تسهیلات در جلسه هیئت دولت بررسی و مصوب شود.

او می گوید: با توجه به افزایش هزینه های ساخت مسکن در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر، تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی پاسخگو نیست بنابراین رئیس بنیاد مسکن و وزیر راه و شهرسازی درخواست افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۴۰۰ میلیون تومان را ارائه داده اند، اما این پیشنهاد نباید مانع تصویب تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی شود.

جودی بیان کرد: متقاضیانی که تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی را دریافت می کنند در صورتی که تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومان شود، باقی مانده این تسهیلات را دریافت خواهند کرد.

روزنامه تعادل


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman