خرید مسکن برای مردم کانادا هم دست نیافتنی شد!

خرید مسکن برای مردم کانادا هم دست نیافتنی شد!
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۳۰ | ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوار در کانادا، در سال گذشته به بیشترین میزان خود رسید و نشان داد که قیمت مسکن تا چه اندازه افزایش یافته است.

به گزارش اخبار ساختمان، شاخص بانک مرکزی کانادا برای مسکنِ مقرون به صرفه نیز به دلیل قیمت های سرسام آور مسکن و افزایش اخیر نرخ وام مسکن به طور چشمگیری بدتر شده است.

کانادا پس از دو دهه پول ارزان (وضعیت ناشی از نرخ های پایین بهره و اعتبارهای فراوان) و استانداردهای ضعیف وام دهی با حباب عظیم مسکن مواجه است.

این کشور به دلیل بحران گسترده استطاعت مالی، در معرض خطر فزاینده رکود بازار مسکن قرار دارد.

بسیاری از کانادایی ها امیدوارند که یک فرود نرم (کاهش ملایم رشد اقتصادی به وسیله افزایش نرخ بهره و کاهش محرک های اقتصادی بدون ورود به رکود) را تجربه کنند، اما افزایش نرخ های وام مسکن و تسهیل شرایط احراز شغل، ترکیبی خطرناک است.

افزایش قیمت مسکن در کانادا، در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی آغاز شد؛ یعنی زمانی که کانادا ثروتی عظیم را در نتیجه رونق کالاها تجربه کرد.

این امر باعث تقویت دلار کانادا شد که با افزایش قیمت نسبی صادرات، آن را تضعیف کرد؛ بنابراین بانک مرکزی کانادا سیاست اقتصادی را در این دوره بسیار تسهیل کرد تا مانع افزایش ارزش پول شود.

پس از رکود بازار مسکن در آمریکا در سال ۲۰۰۸ میلادی، یعنی زمانی که بانک مرکزی کانادا با وجود تفاوت های اقتصادی چشمگیر در آن زمان تا حد زیادی از فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) پیروی می کرد، ریسک گریزی قدرت ارز تشدید شد.

تورم قیمت مصرف کننده در کانادا تا همین اواخر نسبتاً پایین بود؛ بنابراین انگیزه خاصی برای سیاست های پولی انقباضی وجود نداشت؛ در نتیجه، نرخ های پایین بهره دائماً باعث افزایش قیمت مسکن شد.

در حال حاضر، خرید مسکن برای مردم کانادا دست نیافتنی شده است.

بازار


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman