میزان تسهیلات برای سازندگان حرفه ای چقدر است؟

میزان تسهیلات برای سازندگان حرفه ای چقدر است؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۶:۱۶ | ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت تسهیلات ساخت به سازندگان حرفه ای در تهران، مراکز استان ها و سایر شهرها به ازای هر واحد تا سقف ۷۵۰، ۶۵۰ و ۶۰۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، عباسی حسینی مدیرعامل بانک مسکن ضمن تاکید بر حمایت بانک از فعالیت های مبتنی بر دانش بنیان ها، بخشی از سیاست های آن بانک را برای حمایت از ساخت و سازهای صنعتی و بر پایه روش های نوین ساخت، تشریح کرد.

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه سیاست های اعتباری بانک در حال حاضر برای حمایت از فناوری های نوین ساختمانی و حمایت از سازندگان حرفه ای تدوین شده است، درباره میزان تسهیلات به این بخش و جزییات آن، گفت: سقف تسهیلات به سازندگانی که از روش های نوین ساخت و فناوری استفاده می کنند در کلانشهرها، مراکز استان ها و سایر شهرها به ترتیب ۷۵۰، ۶۵۰ و ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است که به مرور و با پیشرفت فیزیکی پروژه ها پرداخت می شود.

وی بازپرداخت تسهیلات در سال جاری برای تعاونی سازها را حداکثر ۱۰ سال و برای سایر سازندگان حداکثر هشت سال و با سود نرخ مصوب شورای پول و اعتبار، عنوان کرد.

حسینی تاکید کرد: ضوابط تقسیط سالیانه با توجه به سیاست های داخلی بانک تغییر می کند.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: ۵۵ درصد تسهیلات مشارکت مدنی در چارچوب ضوابط از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه به پروژه هایی که از فناوری های نوین استفاده کردند، پرداخت شد.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman