رونمایی از طرح ساخت 100 هزار واحد مسکونی

رونمایی از طرح ساخت 100 هزار واحد مسکونی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۰۸ | ۱۴۰۲/۰۸/۰۸

چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان برای پنجمین بار در منطقه یک تهران با هدف همفکری بین بخش خصوصی و دولتی برای حل بحران مسکن با رونمایی از طرح ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برگزار می شود.
به گزارش اخبار ساختمان، چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان برای پنجمین بار در منطقه یک تهران با هدف همفکری بین بخش خصوصی و دولتی برای حل بحران مسکن برگزار می شود. محوریت این اجلاس ”نقش آفرینی سازندگان مناطق یک و برخوردار تهران در نهضت ملی مسکن برای آحاد جامعه” است و سازندگان برخوردار از سراسر کشور در آن شرکت می کنند.

در این اجلاس که ۱۰ و ۱۱ آبان ماه در مرکز همایش های صداوسیما برگزار می شود مدیران شهری، اعضای شورای شهر تهران، مسئولان دولتی ذی‌ربط از کمیسیون عمران مجلس، وزارت راه و شهرسازی و سازندگان برخوردار کشور و سازندگان منطقه یک تهران حضور خواهند داشت.

پیش تر جمعی از سازندگان برخوردار طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، محمد مخبر اعلام کردند در صورتی که پروانه ساختمانی و حقوق دولتی و تسریع صدور پروانه ساختمانی از سوی شهرداری بر اساس قانون در مدت یک هفته و تخفیف ۹۰ درصدی عوارض ساخت و ساز به آنان تعلق بگیرند بدون نیاز به اخذ تسهیلات بانکی و واگذاری زمین، ساخت صد هزار واحد مسکونی در سراسر ایران را تقبل می کنند. این سازندگان در این نامه به ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی توسط هریک از آنان اشاره کردند. این طرح در چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان رونمایی می شود.

همچنین کمپین ملی اصلاح و تسریع فرایند صدور مجوزهای ساختمانی با هدف تسریع و تسهیل فرایندهای اداری مرتبط با صدور مجوز ساختمانی از جمله پروانه، عدم خلاف و پایان کار بهره برداری و صدور سند تک برگ در روز اول پنجمین اجلاس سازندگان و طراحان منطقه یک تهران رونمایی می شود.

برچسب ها:

تولید مسکن ،ساخت و ساز 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman