وزیر راه و شهرسازی:

سال آینده هر هفته به مردم مسکن تحویل می دهیم

سال آینده هر هفته به مردم مسکن تحویل می دهیم
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۰۸ | ۱۴۰۲/۰۸/۱۳

عملیات اجرایی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در استان کردستان با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در استان کردستان، به تامین بیش از ۵۱ هزار هکتار زمین در سراسر کشور در توافق با دستگاه ها، نهادهای عمومی و بخش خصوصی در قالب طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: تا پایان سال حداقل ۶۰ هزار هکتار زمین تامین خواهد شد و عملیات ساخت شتاب خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه توافقاتی با بانک ها در راستای اعطای تسهیلات مسکن انجام شده، افزود: اگر این توافقات از سوی بانک ها اجرا شود شاهد رشد قابل توجهی در ساخت و تحویل واحدها به مردم خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: افزایش تسهیلات مسکن روستایی در بخش تعداد و مبلغ اتفاق خوبی است و کاهش سود این تسهیلات به ۱۸ درصد نیز ابلاغ شده و همه بانک ها موظف به اجرای آن هستند.

به گفته بذرپاش، طی پنج ماه اخیر به اندازه دو سال قبل نظام بانکی کشور تسهیلات پرداخت کردند که بخش اعظم آن توسط بانک مسکن اعطا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت بیش از ۱۸ هزار واحد مسکن شهری در استان کردستان آغاز شد، گفت: در بخش روستایی نیز ۱۳ هزار واحد شامل ۶ هزار قطعه زمین و هفت هزار واحد مسکن آغاز شده که پنج هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی و ۵۰۰ هزار قطعه زمین شهری را واگذار خواهیم کرد و تا سال آینده این اراضی مجموعا به ۲ میلیون قطعه خواهد رسید.

بذرپاش با اشاره به آثار اقتصادی رشد تولید و ساخت مسکن اظهار کرد: کاهش تورم و تحقق شعار سال، از مسیر مسکن می گذرد و به عبارتی کاهش تورم مسکن سهم‌ قابل توجهی در کاهش تورم عمومی دارد و کاهش تورم مسکن نیز با افزایش تولید و عرضه ممکن می شود.

وی ادامه داد: رونق تولید مسکن، افزایش سرمایه گذاری و رشد تولید ناخالص داخلی را نیز به همراه دارد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: افزایش تولید و تامین مسکن، علاوه بر آثار اقتصادی، آثار اجتماعی دو چندان به همراه خواهد داشت و با توجه به اینکه اولین نیاز مردم است، شتاب بخشی به رشد عرضه آن، یک ضرورت به شمار می آید.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman