فرماندار کوهرنگ تشریح کرد:

بازسازی منطقه کوهرنگ به کجا رسید؟

بازسازی منطقه کوهرنگ به کجا رسید؟

10:23 | 1400/09/10

فرماندار کوهرنگ: تاکنون ۶۰ واحد آواربرداری و ۳۵ واحد مسکونی تا مرحله سقف ساخت و نوسازی شده است.
به گزارش اخبار ساختمان، مرتضی زمانپور با اشاره به اجرای عملیات بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده از زلزله این شهرستان گفت: برای تسریع در روند بازسازی به ماشین‌آلات و نیروی انسانی بیشتری نیاز است.

وی افزود: برای تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان با دستور رییس بنیاد مسکن کشور، از هشت استان نیروی انسانی و تجهیزات به منطقه ارسال شده، اما به سبب ابتلای برخی از نیرو‌ها به ویروس کرونا و رعایت اصل قرنطینگی به نیرو‌های جدیدی برای ادامه کار نیاز است.

زمانپور گفت: مصالح هم تا حدی در منطقه تامین شده، اما کافی نیست.

وی، اقلام زیستی را از دیگر نیازمندی‌های شهرستان عنوان کرد و گفت: برای مناطق دوردست نظیر روستای لبد، سه‌جو گاوشیر، دره توت و دره هندو نیاز به اقلام و بسته‌های زیستی است که برنامه‌ریزی شده از سوی هلال‌احمر تامین و در منطقه توزیع شود.

زمانپور از افزایش تعداد واحد‌هایی که نیاز به بازسازی دارد خبر داد و افزود: در ابتدا ۵۰۰ واحد برای بازسازی شناسایی شد، اما در نظارت و بررسی رییس بنیاد مسکن کشور از منطقه، ۷۰۰ واحد دیگر به تعداد واحد‌هایی که نیازمند نوسازی است اضافه شد.

وی با اشاره به از سرگیری فعالیت کارخانه شن و ماسه بخش بازفت برای تامین مصالح مورد نیاز، افزود: علاوه‌بر این مقرر شد تا نقشه‌های مهندسی واحد‌های مسکونی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده شود.

زمانپور گفت: تاکنون ۶۰ واحد آواربرداری و ۳۵ واحد مسکونی تا مرحله سقف ساخت و نوسازی شده است و بازسازی سایر واحد‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی مدت زمان برای نوسازی و تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده شهرستان را چهار ماه اعلام کرد و گفت: تاکنون مردم همکاری خوبی در این خصوص داشته‌اند و انتظار می‌رود با تداوم این همکاری بتوان سر موعد واحد‌ها را تحویل داد.

زمانپور با اشاره به ابلاغ تسهیلات بانکی و بلاعوض به بنیاد مسکن استان، افزود: علاوه‌بر تسهیلات نوسازی و تعمیر واحد‌ها ۲۰ میلیون تومان هم برای اسکان موقت مردم منطقه درنظر گرفته شده است.

صدا و سیما
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman