نائب‌ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران عنوان کرد:

برای افزایش تولید فولاد چه باید کرد؟

برای افزایش تولید فولاد چه باید کرد؟

10:14 | 1400/10/20

نائب‌ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: تولید کارخانه های فولاد تا کنون ۱۵ درصد کاهش داشته است ولی خوشبختانه تولید فولاد نسبت به تابستان بهتر شده است.
به گزارش اخبار ساختمان، بهادر احرامیان درباره وضعیت تولید کارخانه‌های فولاد، گفت: تولید فولاد تا کنون ۱۵ درصد کاهش داشته که علت کاهش تولید نیز قطع برق تابستان و محدودیت در تولید است.

وی افزود: در فصل زمستان قطعی گاز کارخانه‌های تولید فولاد کمتر اتفاق افتاده و خوشبختانه تولید بهتر از تابستان بوده است.

نائب‌ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص عرضه فولاد در بورس کالا بیان کرد: بورس کالا به عنوان یک کانال، خوب است و از آن استقبال می‌کنیم، ولی اگر اجبار کنند که فقط از بورس کالا استفاده شود به ضرر مصرف‌کنندگان خواهد بود، زیرا مصرف کنندگان کانال تامین مالی گسترده‌ای ندارد و یکی از بزرگترین نیاز‌ها تأمین مالی است.

احرامیان اظهار کرد: بورس از نظر خرید در گزینه‌هایی که به خریداران و فروشندگان ارائه می‌دهد خیلی محدود است، زیرا بیشتر به دنبال کم کردن ریسک وصول مطالبات است.

وی در ادامه گفت: برای افزایش تولید فولاد در کشور باید موانع تولید کارخانه‌های فولاد برطرف شود که شامل موانع صادرات و قیمت گذاری داخلی است همچنین زیرساخت‌های تولید مثل آب و برق و گاز باید تأمین شود.

میزان

برچسب ها:

صنعت فولاد 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman