دادستان یزد از نظام مهندسی خواست:

ساختمان های ناایمن را به مردم معرفی کنید

ساختمان های ناایمن را به مردم معرفی کنید

12:17 | 1400/10/21

دادستان عمومی و انقلاب استان یزد با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص مباحث مرتبط با ساخت و ساز، اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی موظف به معرفی ساختمان‌های بزرگ غیرایمن و خطرآفرین به مردم است.
به گزارش اخبار ساختمان، «محمدرضا حداد زاده» در دیدار «مجتبی فرهمند» رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با بیان این که سازمان نظام مهندسی براساس ابلاغیه‌ای که صادر شده است موظف به معرفی ساختمان‌های بزرگ غیرایمن و خطرآفرین به مردم است، اظهار کرد: ضرورت دارد تا این سازمان تخصصی در خصوص این ابلاغیه و تفویض اختیاری که انجام شده فعال تر باشد و با معرفی ساختمان های غیرایمن به مردم از منافع جامعه و عموم مردم دفاع کند.

وی افزود: تخلفات ساختمانی در هر ساخت و سازی به ویژه در طرح‌های بزرگ قابل قبول نیست و همه این ساختمان‌ها می بایست ضوابط ساخت و ساز را رعایت کنند. دادستانی به دلیل ذینفع بودن عموم مردم از این موضوع حمایت می‌کند.

حدادزاده با بیان این که دادستانی استان از تصمیمات مطلوبی که از اتلاف منافع عمومی کشور جلوگیری کند حمایت خواهد کرد، عنوان کرد: فعالیت‌های ترویجی و فرهنگ سازی لازمه هر بخش از جامعه است که امیدواریم سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز در این امر پیشرو باشد.

«مجتبی فرهمند» رئیس این سازمان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در دوره نهم هیات مدیره سازمان، افزود: این سازمان به صورت دوره‌ای از طرح‌های بزرگ در حال ساخت مرکز استان و شهرستان‌های دارای ظرفیت بازدید می‌کند تا از صحت اجرای برنامه‌های ناظرین، کارفرمایان و سازندگان طرح اطمینان یابد و اگر چالشی در این بین وجود دارد رفع کند.

وی در این دیدار درخواست برخورد با افراد فاقد صلاحیت در بخش طراحی، نظارت و اجرا را کرد و آمادگی سازمان جهت شناسایی و معرفی به دستگاه قضا را اعلام کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خاطرنشان کرد: این سازمان آمادگی کامل برای ورود به تمامی ساخت و سازهای ساختمانی استان را دارد و ظرفیت مهندسین استان را در این خصوص مطلوب است.

فرهمند در پایان ابراز امیدواری کرد که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این دوره از هیات مدیره به گونه‌ای رفتار کند تا لذت ساخت و سازهای مهندسی برای مردم محسوس و اعتماد عمومی به این سازمان تقویت شود.

ایسنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman