افزایش انتقادها از وضعیت وخیم بی‌خانمان‌ها در آلمان؛

شرایط نابرابر مسکن برای بی‌خانمان‌ها

شرایط نابرابر مسکن برای بی‌خانمان‌ها
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۲۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰

شرایط نابرابر مسکن برای بی‌خانمان‌ها و نیز نبود خدمات مناسب برای معتادان و بیماران روانی و استفاده از اقامتگاه‌های موقت در آلمان انتقاد نهادهای حقوق بشری این کشور را برانگیخته است.
به گزارش اخبار ساختمان، مؤسسه حقوق بشر آلمان (DIMR) به تازگی با انتشار گزارش سالانه خود، با اشاره به افزایش تعداد بی‌خانمان‌ها تاکید کرده است برای اسکان دادن این افراد باید تامین مسکن ارزان‌قیمت باید مورد توجه قرار گیرد. این مؤسسه همچنین نسبت به استفاده از سکونتگاه‌های موقت به منظور اسکان درازمدت آنها انتقاد کرد.

به گزارش شبکه دویچه وله بررسی‌های این موسسه مردم‌نهاد نشان می‌دهد تعداد افراد بی‌خانمان در آلمان، رقمی ‌بین ۳۱ هزار و ۳۰۰ نفر تا ۵۴۲ هزار نفر است. برآورد دقیق این آمار البته به دلیل وجود تعاریف مختلف از «بی‌خانمان بودن» آسان نیست، چراکه برخی اوقات این افراد شامل کسانی می‌شوند که بنا به دلایلی مجبور هستند با دوستان یا خویشاوندان خود زندگی کنند.

این آمار همچنین می‌تواند شامل پناهندگان ساکن اردوگاه‌ها باشد. دسته سومی ‌هم از بی‌خانمان‌ها هستند که داخل خودرو یا کاروان یا در پناهگاه‌های اضطراری زندگی می‌کنند.

مؤسسه حقوق بشر آلمان همچنین در بررسی‌های خود دریافته که تعداد موارد بی‌خانمانی، به ویژه در شهر برلین، رو به افزایش است. طی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی تعداد بی‌خانمان‌ها در برلین سه برابر شده است.

گزارش این مؤسسه همچنین تاکید دارد که تعداد بی‌خانمان‌ها در ۸ ایالت آلمان، در مجموع شمارش نمی‌شوند و به نظر می‌رسد این آمار در سطح ملی نیز نگهداری نمی‌شود. در ادامه این گزارش آمده که بعید به نظر می‌رسد آمار این افراد شمارش نشده تا سال ۲۰۲۲ موجود باشد.

ایرنا

برچسب ها:

مسکن ،بی خانمان ،آلمان 
نظرات کاربران
security code
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman