معاون عمرانی استانداری قزوین تشریح کرد:

ساخت و سازها چگونه رونق خواهد گرفت؟

ساخت و سازها چگونه رونق خواهد گرفت؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۷:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۳

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: در صورت واگذاری اختیارات بیشتر به استانها می توانیم شاهد تصمیم گیری سریعتر در محل و رونق ساخت و ساز در قزوین باشیم.
به گزارش اخبار ساختمان، علی فرخ زاد در جلسه شورای تامین مسکن که با حضورجمالی پور استاندار، طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس، مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان در استانداری برگزار شد اظهارداشت: با واگذاری اختیارات شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر به استان، ساخت و سازها رونق می گیرد.

وی افزود: در جلسات شورای مسکن مسائل مربوط به مسکن قزوین و محمدیه مطرح می شود در حالی که استان قزوین فقط مرکز استان نیست بلکه همه شهرها و مناطق باید تا مشکلات مسکن شهرهای دیگر استان نیز بررسی و رفع شود.

فرخزاد تصریح کرد: برای طرح توسعه و حقوق مکتسبه مردم در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفرتاکنون مصوبات زیادی داشته ایم که هیچ کدام اجرا نشده و تمام مسائل باید در شورای عالی معماری و شهرسازی بررسی شود اما با واگذاری اختیارات این ‌شهرها به استان مشکل ۱۶ شهر استان حل شده و موجب تحول در ساخت و ساز شهرهای کوچک خواهیم بود.

معاون عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: یکی دیگر از عوامل رکود در ساخت و سازها وجود اسناد قولنامه ای است که در حال حاضر در ۱۸ شهر استان اسناد به صورت قولنامه ای است که نمی توان برای آنها پروانه صادر کرد که این موضوع در جلسه حفظ حقوق بیت المال مطرح شده که شاید بتوان تحت شرایطی برای این زمین ها پروانه ساخت صادر کرد اما برای تغییر کاربری و مطرح شدن در کمیسیون ماده ۵ راهی نداریم.

فرخزاد اظهارداشت: یکی از دلایل ساخت و سازهای غیر مجاز مربوط به نوع سیاست گزاری هاست به طوری که در یک سال گذشته حدود ۴۰ هکتار ساخت و ساز غیر مجاز در تاکستان صورت گرفته که یک بخش آن به خاطر سیاستگزاری اشتباه است که نتوانسته تقاضا و نیازهای مردم را تامین کند، که برای جلوگیری از این ساخت و سازها علاوه بر اقدامات بازدارنده می بایست در تصمیم گیری ها تجدیدنظر کنیم.

وی در خصوص اراضی محدوده بالای اتوبان هم گفت: برای تامین زیر ساخت های آب، برق گاز و سایر موارد در اراضی ۳۳۰ هکتاری بالای اتوبان بیش از ۴۰۰ میلیاردتومان اعتبار لازم است که در صورت افزودن ۳۰ هکتار به آن می توانیم از محل واگذاری بخشی از این هزینه ها را تامین کرد.

مهر

برچسب ها:

ساخت و ساز ،مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman