اولتیماتوم وزارت راه و شهرسازی جواب داد

اولتیماتوم وزارت راه و شهرسازی جواب داد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۲

چند روز بعد از اولتیماتوم وزارت راه‌و شهرسازی به متقاضیان بدحساب مسکن ملی برای واریز ۴۰ میلیونی آورده اولیه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت:یک هزار و ۳۰۰ نفر آورده ۴۰ میلیونی خود را واریز کردند و در صورت بدحسابی متقاضیان، ظرفیت جدیدی برای ثبت‌نام مجدد مسکن ملی در تهران فراهم می‌شود.

به گزارش اخبار ساختمان، متقاضیان مسکن ملی در تهران بیش از یک ماه بود که به مراحل واریز وجه رسیده بودند، اما خبری از تکمیل مدارک و واریز آورده اولیه نبود، موضوعی که به تکمیل به موقع ساخت مسکن ملی ارتباط مستقیم دارد و در صورتی که متقاضیان سر وقت آورده خود را برای تزریق به پروژه واریز نکنند ساخت واحدها تا سال ۱۴۰۰ تکمیل نخواهد شد.

در همین راستا وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد که واریز نشدن قسط اولیه متقاضیان مسکن ملی در تهران در موعد مقرر به منزله انصراف از پروژه تلقی خواهد شد.

«خلیل محبت خواه» مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، امروز یکشنبه در خصوص نتیجه اولتیماتوم وزارت راه به متقاضیان بدحساب، به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: تا هفته گذشته فقط ۲۴۰ نفر نسبت به تکمیل موجودی و واریز وجه اقدام کرده بودند اما بعد از اعلام حذف متقاضیان بدحساب، ۱۳۰۰ نفر موجودی خود را تکمیل کردند.

وی گفت: قرار است ۷۳ هزار و ۸۵ واحد مسکن ملی برای استان تهران ساخته شود که برای ساخت به موقع این واحدها لازم است متقاضیان آورده خود را به موقع واریز کنند تا ساخت پروژه‌ها متوقف نشود.

محبت خواه با بیان اینکه زمان تکمیل مدارک ۱۵ مرداد و نه ۲۵ مرداد ماه است، گفت: در صورتی که متقاضان مدارک و آورده خود را تکمیل نکنند از این پروژه حذف می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در خصوص احتمال تمدید مهلت زمان واریز آورده ۴۰ میلیون تومانی، گفت: ممکن است با اعلام وزارت راه و شهرسازی این مهلت تمدید شود.

وی با پیش‌بینی ثبت‌نام قطعی ۷۰ درصد از متقاضیان، گفت: در صورتی که مشتری‌های بدحساب آورده خود را تکمیل نکنند ظرفیت جدیدی برای ثبت نام مجدد مسکن ملی در تهران فراهم می شود که البته اعلام آن بستگی به سیاست و نظر وزارت راه و شهرسازی دارد.

ایرنا

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman