افزایش دستمزد کارگران چه تاثیری بر اجاره بها دارد؟

افزایش دستمزد کارگران چه تاثیری بر اجاره بها دارد؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۰۹ | ۱۴۰۱/۰۲/۲۱

رئیس اتحادیه املاک گرگان گفت: افزایش دستمزد کارگران و هزینه ها بر روی قیمت تمام ساختمان تاثیر گذاشته و قیمت ملک را هم بالاتر می برد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا صنعتی در ادامه گفت: با توجه به وضعیت مسکن و گرانی ها، افزایش دستمزد کارگران به جای این که کمک حال آن ها باشد هزینه معیشت زندگی را بالا برده است و باید دولت به جای افزایش دستمزد، تورم را کاهش دهد.

 

رئیس اتحادیه املاک گرگان افزود: این افزایش هزینه ها بر روی قیمت تمام ساختمان تاثیر گذاشته و قیمت ملک را هم بالاتر می برد.

 

وی با بیان این که افزایش عوارض شهرداری و حذف ارز ترجیحی تأثیر خود را علاوه بر قیمت مسکن بر اجاره بها هم می گذرد، ادامه داد: هم اکنون هزینه اجاره چندین برابر شده و جوان ها از خرید خانه ناامید شده اند و در آرزوی رهن و اجاره منزل هستند.

 

رئیس اتحادیه املاک گرگان گفت: پیدا کردن سرپناه برای اجاره در گرگان سخت شده و دیگر حقوق شش میلیونی کفاف زندگی مردم را نمی دهد.

 

صنعتی با بیان این که هنوز تصمیمی درباره تمدید خودکار قراردادها و تعیین سقف اجاره بها گرفته نشده است، عنوان کرد: امسال هم مانند سال ۱۴۰۰ تمدید اجاره به صورت خودکار به قوت خود باقی است و اجاره در شهرها براساس وسعت آن ها حدود ۱۵، ۲۰ الی ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت و دیگر مالک نمی تواند حکم تخلیه برای مستاجر بگیرد و آن ها می تواند با اظهارنامه این قرارداد را تمدید کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: افزایش هزینه ها و اجاره بها و خرید ملک مردم را به سمت روستاها سوق داده است.

 

بازار

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman