تولید 13.6 میلیون تن فولاد در ایران

تولید 13.6 میلیون تن فولاد در ایران
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۳۷ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۴

انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی را ۱۳.۶ میلیون تن اعلام کرد و از حفظ جایگاه دهمی ایران در میان بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا در این دوره خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی انجمن جهانی فولاد نشان می دهد، کل تولید فولاد دنیا در نیمه نخست سال میلادی ۵.۵ درصد کاهش یافته و به ۹۴۹ میلیون تن رسیده که در مدت مشابه سال قبل ۱۰۰۴ میلیون تن فولاد در دنیا تولید شده بود.

 

آقای وحید یعقوبی افزود: بر اساس این گزارش کل تولید فولاد ایران در ماه های ژانویه تا ژوئن (دی 1400 تا خرداد 1401) بیش از ۱۳.۶ میلیون تن بوده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۰.۸ درصد کاهش داشته است.

 

وی اضافه کرد: ایران با تولید ۱۳.۶ میلیون تن، دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیا در نیمه نخست ۲۰۲۲ بوده و چین با تولید ۵۲۶ میلیون تن، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا در این دوره شناخته شده با این حال، تولید فولاد چین در این دوره ۶.۵ درصد کاهش داشته و هند نیز با تولید ۶۳.۲ میلیون تن و ژاپن با تولید ۴۶ میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار داشته اند.

 

مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران همچنین افزود: تولید فولاد آمریکا به عنوان چهارمین تولید کننده فولاد دنیا نیز ۲.۲ درصد کاهش یافته و به ۴۱.۱ میلیون تن رسیده و روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و برزیل به ترتیب رتبه های پنجم تا نهم را به خود اختصاص داده اند.

 

بیشتر بخوانید: صنعت فولاد اسیر بخشنامه های خلق الساعه است

 

صدا و سیما

 

برچسب ها:

تولید فولاد 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman