مردم درباره پیامک خانه های خالی نگران نباشند

مردم درباره پیامک خانه های خالی نگران نباشند
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۳۱ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی درباره ارسال پیامک برای خانه های خالی گفت: یک فاصله زمانی یک ماهه بعد از دریافت پیامک تا رفتن به سامانه و اعلام پذیرش یا عدم پذیرش توسط مردم وجود دارد.

به گزارش شفقنا، سعید توتونچی درباره نگرانی مردم نسبت به پیامک خانه های خالی تشریح کرد: بعد از آن هم در مرحله دیگر اطلاعات توسط وزارت مسکن بازنگری و اصلاح می شود در این مرحله باز هم مردم یک ماه فرصت دارند اعتراض خود را در سامانه املاک مسکن یا سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت کنند.

 

وی افزود: در نهایت اگر کسی اعتراضی داشته باشد و مستحق پرداخت مالیات نباشد در هیئت های حل اختلافی بررسی و اعلام می شود که خانه خالی است یا نه.

 

توتونچی گفت: به‌دلیل اینکه پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی شاید دچار نقصان باشد؛ مردم از دریافت پیامک نگران نباشند تا اثبات نشود و سامانه ها تایید نکند هیچ مالیاتی تعلق نمی گیرد.

 

چگونه به مالیات بر خانه خالی اعتراض کنیم؟

 

اما سازمان امور مالیاتی همچنین اعلام کرد کسانی که به نحوه اعمال مالیات بر خانه خالی اعتراض دارند می توانند به سایت سازمان امورمالیاتی و حساب کاربری خود مراجعه کرده و درخواست اعتراض خود را ثبت کنند.

 

افرادی که برای آنها پیامک مالیات بر خانه خالی ارسال شده است، حداکثر تا پایان مردادماه ۱۴۰۱ فرصت دارند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir نسبت به پرداخت مالیات یا ثبت اعتراض اقدام کنند.

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman