جزئیات خرید نقدی و اقساطی عرصه مسکن مهر

جزئیات خرید نقدی و اقساطی عرصه مسکن مهر
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۲۱ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ خرید نقدی عرصه مسکن مهر توسط متقاضیان مسکن مهر تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی و در صورت اقساطی ۲۰ تا ۳۰ درصد مبلغ کل عرصه اخذ و مابقی طی پنج سال از آن ها دریافت می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، شرکت عمران شهرهای جدید در واکنش به انتشار خبر منع فروش عرصه مسکن مهر به متقاضیان در شهر جدید هشتگرد در پاسخ به سوالی مبنی بر منع فروش عرصه مسکن مهر به متقاضیان در شهر جدید هشتگرد جوابیه ای ارائه کرد.

 

براساس اعلام دفتر توسعه مسکن شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید در پاسخ به پرسش اخیر درخصوص منع فروش عرصه به متقاضیان مسکن مهر شهر جدید هشتگرد؛ در فرآیند فروش عرصه واحدهای مسکونی مهر براساس قانون بودجه سال های اخیر از جمله سال ۱۴۰۱ اجباری به فروش عرصه از سوی شرکت عمران شهرهای جدید به افراد وجود نداشته و چنانچه متقاضی خواستار خرید آن باشد، شرکت عمران مکلف به فروش عرصه به قیمت کارشناسی شده به دو روش نقدی و اقساطی خواهد بود.

 

قابل ذکر است که طبق آخرین ویرایش های انجام شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۱در صورت خرید نقدی زمین تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی به متقاضیان ارائه شده و در صورت اقساطی ۲۰ تا ۳۰ درصد مبلغ کل عرصه اخذ و مابقی طی پنج سال از آن ها دریافت خواهد شد.

 

در زمان فروش واحدهای مسکونی مهر چنانچه متقاضی اول عرصه را به صورت نقدی خریداری کرده باشد در زمان فروش واحد خود نیز به شخص دوم، عرصه همانند اعیان به طور کامل به شخص دوم منتقل خواهد شد اما اگر متقاضی نخست عرصه را به صورت اقساطی خریداری کرده باشد در زمان انتقال به نفر دوم باید توافق خود را برای پرداخت مابقی بهای عرصه به شرکت عمران اعلام کنند که در اصل این موضوع در توافق بین خریدار و مالک رفع شده و به شرکت عمران شهرهای جدید ارتباطی ندارد.

 

شرکت عمران شهرهای جدید در پایان این گزارش ارسالی خود آورده است که در این شرایط نیز پس از توافق انجام شده عرصه همانند اعیان به نفر دوم منتقل شده و هیچگونه منعی نخواهد داشت.

 

به دنبال انتشار گزارش اعتراضات مردمی در خصوص تصمیم خودسرانه شرکت عمران هشتگرد در توقف فرایند انتقال یا انجام امور اداری واگذاری عرصه مسکن مهر واحدهایی که قبلا توسط مالکان عرصه آنها تسویه شده است، شرکت عمران شهرهای جدید در جوابیه ای برای این گزارش، اعلام کرد که منع قانونی برای فروش عرصه وجود ندارد، ابن درحالی است که اساسا متقاضیان مسکن مهر هیچ اشاره ای به غیر قانونی بودن و یا ممنوعیت انتقال عرصه واحدهای مسکن مهر نشده است، بلکه به صراحت بیان شده است که شرکت عمران هشتگرد به صورت غیر قانونی انجام انتقال عرصه را برای واحدهایی که قبلا بهای آن پرداخت و تسویه شده است، متوقف کرده است و به خریداران واحدهای مسکن مهر می گوید که از تهران دستور داده اند، نقل و انتقال متوقف شود.

 

بیشتر بخوانید: فروش عرصه مسکن مهر هشتگرد متوقف نشده است

 

بازار

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman