وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی هفته آینده معرفی می شود

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی هفته آینده معرفی می شود
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۳۰ | ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

سخنگوی دولت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت ضمن اعلام تقدیر رییس جمهور و اعضای هیات دولت از زحمات وزیر پیشین راه و شهرسازی از معرفی وزیر پیشنهادی در هفته آینده به مجلس خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، امروز دوم آذرماه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفتگو با خبرنگاران ضمن تشکر از تلاش های رستم قاسمی وزیر پیشین راه و شهرسازی برای وی آرزوی سلامتی کرد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه هم رییس‌جمهور و هم اعضای هیات دولت در جلسه امروز ۲ آذرماه از زحمات آقای رستم قاسمی در زمان سکانداری وزارت راه و شهرسازی تقدیر و تشکر کردند برای دوره سرپرستی شهریار افندی زاده در وزارت راه و شهرسازی آرزوی موفقیت کرد.

بهادری جهرمی گفت: با توجه به اینکه مجلس در تعطیلات هفتگی به سر می برد به محض آغاز فعالیت مجلس در هفته آتی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از سوی دولت به مجلس پیشنهاد خواهد شد.

وی همچنین در ادامه از تصویب دستورالعملی برای استفاده از نیروهای جوان و نخبه در پست های مدیریتی در هیات مدیره شرکت های دولتی و شرکت هایی که دولت در آنها جایگاه دارد خبر داد و افزود: امروز در جلسه هیات دولت دستورالعملی به تصویب رسید که بر اساس آن احراز صلاحیت ها برای تصدی مدیریت عامل و یا عضویت در هیات مدیره شرکت های دولتی و شرکت هایی که دولت در آنها جایگاه مدیریتی دارد بر اساس شایسته سالاری باشد.

سخنگوی دولت ادامه داد: همچنین موانع موجود بر سر راه جوان گرایی و حضور نخبگان در پست های مدیریتی برداشته شود. در این دستورالعمل به طور خاص برای نخبگان، اولویت های در نظر گرفته شد تا هرچه بیشتر از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

روز گذشته آیت الله سیدابراهیم رئیسی، ضمن تقدیر از تلاش های رستم قاسمی در دوران مسئولیت خود در وزارت راه و شهرسازی و آرزوی سلامتی برای ایشان، با استعفای آقای رستم قاسمی در پی تشدید بیماری، موافقت کرد و ابراز امیدواری نمود که بتوان از توانمندی های ایشان پس از بهبودی کامل استفاده شود.

در پی قبول استعفای آقای قاسمی از وزارت راه و شهرسازی، رییس‌جمهور، آقای شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman