هزینه اجاره نشینی در آلمان افزایش یافت

هزینه اجاره نشینی در آلمان افزایش یافت
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۰۹ | ۱۴۰۱/۰۹/۱۵

یک نشریه آلمانی در مطلبی افزایش چشمگیر اجاره بهای مسکن همراه با تورم روزافزون در این کشور را به عنوان چالشی جدی برای شهروندان این کشور مورد بررسی قرار داد.

به گزارش اخبار ساختمان، نشریه فوکوس آلمان در گزارشی به افزایش هزینه های زندگی در آلمان و تورم روزافزون پرداخته و نوشت: زندگی در آلمان گران شده است. قیمت مواد غذایی و هزینه انرژی افزایش یافته است و اکنون افزایش اجاره بها نیز در راه است . در اینجا این پرسش مطرح است که آیا اجاره بهای شاخص برای هزاران نفر به مشکل تبدیل شده است؟

بسیاری از آلمانی ها در چند ماه گذشته نامه هایی البته نه از اقوام، دوستان یا آشنایان دریافت کرده اند. آن ها این نامه ها را از تامین کنندگان انرژی دریافت کردند که گاهی در این نامه ها می گفتند قیمت گاز افزایش می یابد و گاهی افزایش هزینه برق را اعلام می کردند.

اکنون دوباره آلمانی ها در معرض تهدید دریافت نامه های ناخوشایند دیگری از طرف صاحبخانه ها هستند. در قراردادهای اجاره شاخص به شاخص رسمی قیمت مصرف کننده مرتبط است. بنابراین می توان اجاره بها را با نرخ تورم افزایش داد. این نرخ در ماه اکتبر 10.4 درصد بود.

آماندا فوکس، خواننده آنلاین نشریه فوکوس گفته است نامه ای از صاحبخانه خود دریافت کرده است. در این نامه آمده است که اجاره بهای پایه 191 یورو افزایش می یابد. وی گفت: بنابراین من اکنون 1148 یورو از اول ژانویه 2023 باید پرداخت کنم.

فوکس از سال 2012 با دو فرزندش در خانه ای در نزدیکی برلین زندگی می کند. او می خواهد ناشناس بماند، بنابراین "آماندا فوکس" نام واقعی او نیست. به گفته خودش، او اکنون 50 درصد از درآمد خود را صرف مسکن می کند.

فاکس تنها فرد با این شرایط در آلمان نیست. آمار دقیقی مبنی بر اینکه چند نفر در این کشور - به صورت خصوصی یا به عنوان تاجر - قراردادهای اجاره شاخص منعقد کرده اند، وجود ندارد. این توسط انجمن مستاجران آلمان در پاسخ به پرسش فوکوس تأیید شد.

بر اساس گزارش ویرتشافتز ووخه آلمان حدود 40 درصد از قراردادهای اجاره به تنهایی در مونیخ به شاخص قیمت مصرف کننده مرتبط است. در سایر شهرهای آلمان، این نرخ احتمالاً به همین ترتیب بالا خواهد بود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: با توجه به افزایش هزینه های انرژی و افزایش قیمت مواد غذایی به وجود آمدن چنین شرایطی جای تعجب نیست. داده های مرکز مصرف نشان می دهد که مثلا کره به تنهایی 55 درصد در آلمان گرانتر از سال گذشته شده است.

افزایش قیمت شیر هم ​​بین 33 تا 43 درصد بوده است و هزینه ماکارونی، سبزیجات و گوشت نیز به شدت افزایش یافته است. علاوه بر این، مصرف کنندگان اکنون چندین برابر بیشتر از سال گذشته برای برق و گاز پرداخت می کنند.

با این حال، نه تنها مستاجران باید با هزینه های اضافی دست و پنجه نرم کنند، بلکه کسانی که در طرف دیگر هستند نیز با مشکل مواجهند. برند مایر که نمی خواهد نام واقعی خود را در اینترنت بخواند، چنین فردی است.

او صاحب ده آپارتمان در دوسلدورف است که شش مورد از آنها را از طریق یک قرارداد شاخص اجاره داده است. املاک و مستغلات برنامه بازنشستگی اوست. مایر به نشریه فوکوس می گوید: من 30 سال است که در این تجارت هستم.

وی در این باره گفت: من 30 تا 40 درصد از درآمد اجاره را صرف نگهداری ملک می کنم. به همه این دلایل، مایر اجاره آپارتمان های خود در دوسلدورف را افزایش داده است و می گوید که در غیر این صورت مدل کسب و کار او ارزش آن را ندارد.

افکارنیوز


نظرات کاربران
security code
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman