سقف بودجه پایتخت تصویب شد

سقف بودجه پایتخت تصویب شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۵۳ | ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به سقف ۷۵‌ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی بودجه سال آینده شهرداری تهران رای دادند.

به گزارش اخبار ساختمان، در اولین جلسه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری تهران، سقف بودجه با قدری تعدیل نسبت به پیشنهاد شهرداری تهران به تصویب رسید. بودجه سال جاری شهرداری تهران ۵۰‌ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان بود که شهرداری بنا داشت این رقم را برای سال آینده به ۷۸‌ هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان افزایش دهد. اما شورای شهر بر اساس سناریوهای مختلف پیش بینی شده در کمیسیون تلفیق، سقف را به ۷۵‌ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان کاهش داد.

گفته شده در سناریوی ۷۵‌ هزار میلیارد تومانی، ۱۰‌ هزار میلیارد تومان اعتبار ویژه توسعه حمل و نقل عمومی پیش بینی شده است؛ چیزی که اعضای شورا از آن به عنوان تصمیم مهم و انقلابی یاد کردند و امید دارند به این ترتیب بتوانند حریف ترافیک تهران شوند.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران کسی بود که معضل تهرانی ها را «ترافیک کشنده» خطاب کرد و گفت: با افزایش بودجه حمل و نقل عمومی انتظار می رود در سال آینده این بخش شاهد جهش باشد.

او درباره آثار افزایش ۱۰‌ هزار میلیاردی بودجه حمل و نقل عمومی که قرار است از محل کاهش سایر ردیف های فاقد اولویت در لایحه تامین شود، توضیح داد: مقرر شده شهرداری تهران در سال آینده از یکی از تولیدکنندگان داخلی ۲ هزار دستگاه اتوبوس خریداری کند.

چمران با اعلام اینکه پیش پرداخت ۶۰۰ دستگاه اتوبوس پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: با وجود این تاکنون ۱۰۰ دستگاه بیشتر تحویل داده نشده است؛ سازنده ای اعلام کرده که ۴۰ دستگاه اتوبوس را تا پایان سال تحویل می دهد و بنده بلافاصله این موضوع را با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری در میان گذاشتم و مقرر شد سال آینده ۲ هزار دستگاه را مستقیما خریداری کنند.


واکنش چمران به دستکاری چراغ های راهنمایی


رئیس شورای شهر تهران با اعلام اینکه سازمان حمل و نقل و ترافیک مسوولیت نگهداری چراغ های راهنمایی را بر عهده دارد، تصریح کرد: پلیس، راهنمایی ترافیک را عهده دار است و در زمان ترافیک دخالت می کند؛ اما اگر دخالت مستقیم در مدیریت چراغ ها صورت نگیرد بهتر است، چراکه چراغ های راهنمایی به صورت هوشمند و زمان دار جریان ترافیک را مدیریت می کند.

موضوع مداخله عوامل میدانی هدایت ترافیک و آثار مثبت و منفی آن تاکنون بارها مورد توجه کارشناسان و مدیران شهری قرار گرفته است و این بار مهدی چمران در واکنش به انتقادهایی که نسبت به نحوه مدیریت برخی از چراغ های هوشمند مطرح است، این گونه واکنش نشان داده است.

دنیای اقتصاد


نظرات کاربران
security code
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman