شهر جدید علوی را تک واحدی واگذار کنید

شهر جدید علوی را تک واحدی واگذار کنید
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۱۷ | ۱۴۰۱/۱۲/۲۱

وزیر راه و شهرسازی در شورای مسکن هرمزگان ضمن دستور برای واگذاری زمین برای ساخت خانه های یک طبقه حیاط دار در شهر جدید علوی، بر اختیارات استانداران در ارائه تراکم های تشویقی تأکید کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امشب در نشست شورای مسکن هرمزگان با اشاره به اینکه زمین به میزان کافی در استان تامین شده است و هر چه الحاق جدید صورت بگیرد به سمت احداث ویلایی حرکت خواهیم کرد، بیان داشت: زیرساخت های طرج نهضت ملی مسکن نیز از محل تهاتر زمین تامین خواهد شد و مشکل آب و برق را هم حل خواهیم کرد و مردم نباید در این زمینه معطل بمانند.

بذرپاش بیان کرد: در حوزه بنادر دچار عقب ماندگی هستیم و باید جبران کنیم و از سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی در توسعه و هم در ایجاد بنادر استقبال می کنیم.

وی ادامه داد: راه میناب به سیریک را در دستور کار ۱۴۰۲ قرار می دهیم و ساخت بندر میناب را با جدیت دنبال می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: درخواست آسیب دیدگان زلزله برای سبز شدن فرم جیم آنها و وضعیت جاده سه راه تازیان به بندر شهید رجایی در تهران بررسی می شود.

بذرپاش تصریح کرد: درباره سهم ۵۰ هزار واحدی مسکن ملی برای هرمزگان نیز مشکلی نداریم و مسکن روستایی و بافت فرسوده را هم در کنار این اضافه کرده ایم و در چند بعد در حال پیگیری هستیم و شهرداران باید بیشتر توجیه و حمایت شوند تا پای کار ساخت و ساز در بافت های فرسوده بیایند.

وی با اشاره به اختیارات استاندار درباره تراکم های تشویقی دستور داد: شهر جدید علوی را تک واحدی واگذار کنید.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman