جزئیات برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسی

جزئیات برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۱۰ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۰

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسی را فرصت و انگیزه ای برای داوطلبان برشمرد که علاوه بر کسب صلاحیت حرفه ای، با رعایت مقررات ملی ساختمان و سایر اسناد و منابع ارتقای کیفی ساخت و ساز در کشور را محقق کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در خصوص برگزاری این دوره از آزمون ها با اشاره به اینکه آزمون طراحی معماری در اردیبهشت امسال و آزمون های سایر رشته ها در حال برگزاری است، از برگزاری دو دوره آزمون دیگر در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به پیگیری های شورای رقابت مبنی بر ضرورت برگزاری تعداد بیشتر آزمون، از افزایش برگزاری آزمون به سه دوره در سال خبر داد و گفت: دومین دوره آزمون در شهریور یا مهر ماه و آزمون سوم در دی یا بهمن ماه برگزار خواهد شد.

مانی‌فر توضیح داد: این آزمون ها با هدف احراز صلاحیت داوطلبان انجام‌ می شود و تلاش شده تا با طراحی سوالات مناسب، تا حد امکان بتوانیم مسیری را طراحی کنیم که بهترین ها انتخاب و پذیرفته شوند.

وی گفت: حدنصاب آزمون ۵۰ از ۱۰۰ است و هر متقاضی و شرکت کننده در آزمون که حدنصاب مربوطه را کسب کند با رعایت سایر شرایط قانونی پروانه اشتغال به کار دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی تمدید و ارتقا، آنها را به عنوان ‌مکمل آزمون های ورود به برشمرد و تاکید کرد: در صدد هستیم تا کیفیت دوره های آموزشی را که توسط سازمان های نظام مهندسی برگزار می شود ارتقا بدهیم. هدف از برگزاری آزمون و دوره های آموزشی ارتقای دانش مهندسان و در نهایت ارتقای کیفیت ساخت و ساز در کشور است.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman