پنج منطقه پایتخت در خطر فرونشست قرار دارد

پنج منطقه پایتخت در خطر فرونشست قرار دارد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۴۶ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۰

رئیس کمیته عمران شورای شهر از وجود تهدید جدی به واسطه خطر فرونشست برای پنج منطقه تهران خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آقامیری با بیان اینکه وضعیت تهران در حوزه فرونشست خوب نیست و اگر بخواهیم با همین روند ادامه دهیم، فرونشست زمین در تهران هر روز بیشتر می شود، گفت: اگر کاری نکنیم فرونشست آنقدر ادامه می یابد که زیرساخت های شهری را درگیر می کند و این در حالی است که در شهرداری تهران هیچ نهادی متولی مساله فرونشست نیست.

هر چند که مدیران شهری ادعا می کنند که سازمان مدیریت بحران متولی این مساله است، اما تاکنون اقدام موثری از این سازمان ندیدیم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت فرونشست زمین در مناطق چگونه است، گفت: در حال حاضر فرونشست زمین، مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ را درگیر کرده است، به گونه ای که عمده خسارت ها را در قالب فروریزش می بینیم و به مرور زمان آثار منفی فرونشست دیده می شود و اگر به این پدیده بی توجهی شود قطعا ساختمان ها و تاسیسات شهری را تحت‌الشعاع قرار می دهد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران افزود: در تلاش هستیم تا یک ماه آینده طرح فرونشست زمین در تهران را به صحن شورای شهر بیاوریم تا بررسی شود و در این طرح دستگاه متولی و بودجه اجرای اقدامات نیز دیده شده است.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه در این طرح در نظر داریم تا سطح ناحیه همه عوامل شهرداری تهران را درگیر کرده و برای آنها تکالیفی در نظر بگیریم، گفت: همچنین بر اساس این طرح باید مدیران شهری هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد و اقدامات خود را به شورای شهر تهران ارائه دهند.

دنیای اقتصاد

برچسب ها:

فرونشست زمین ،تهران 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman