لزوم استفاده از تمامی ظرفیت ها برای تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن

لزوم استفاده از تمامی ظرفیت ها برای تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن
Facebook Twitter LinkedIn

۱۵:۰۹ | ۱۴۰۲/۰۳/۱۸

رئیس جمهور وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرد با همکاری شورای پول و اعتبار، راهکارهای قانونی کاهش سود وام های بانکی در حوزه مسکن، به ویژه مسکن حمایتی را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

به گزارش اخبار ساختمان، در جلسه ویژه «بررسی راهکارهای تامین مالی پروژه های ساخت مسکن» که صبح امروز به ریاست دکتر سید ابراهیم رئیسی و با حضور اعضای تیم اقتصادی دولت برگزار شد، بعد از گزارش وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن و تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر، اعضا راهکارهای اجرایی تامین مالی این پروژه ها را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس جمهور در این نشست با اشاره به اینکه اجرای طرح نهضت ملی مسکن هم نیاز جامعه، هم الزام قانونی و هم برنامه مهم دولت مردمی است، کمک به تحقق این برنامه را وظیفه همه بخش های اقتصادی دانست و بر بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری و توان ساخت مسکن بخش خصوصی، خصوصا شرکت های توسعه ای و انبوه سازان، تاکید کرد.

آیت‌الله رئیسی همچنین به بانک ها یادآور شد به تکالیف قانونی خویش در اختصاص سهم مسکن از تسهیلات بانکی عمل کنند.

با تاکید رئیس جمهور وزارت راه و شهرسازی نیز مکلف شد با همکاری شورای پول و اعتبار، راهکارهای قانونی کاهش سود وام های بانکی در حوزه مسکن، به ویژه مسکن حمایتی را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

واگذاری زمین به متقاضیان واجد شرایط، حمایت از احداث مسکن در بافت های فرسوده و خود مالکی، تسریع در تامین اراضی مورد نیاز با الحاق اراضی به محدوده شهرها جهت احداث مسکن و تامین مالی مورد نیاز از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


برچسب ها:

طرح نهضت ملی مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman